1206 De compagnie, die de gewonden had weggebracht, keerde 's avonds om 51 uur terug, met de noodige instructies voor het uitrukken van den 21en. Echter moest met het verder oprukken gewacht wor den, totdat men nadere orders van den Bevelhebber ontving. De noodige bevelen voor den tocht op dien dag werden gegeven, doch toen 's morgens de troepen gereed stonden en men slechts wachtte op de order van den Bevelhebber om op te rukken, ontving de colonne-commandant van dezen het volgende schrijven: „Bivouac benteng Kota Karang, 21 Juni 1878, 61 ft. uur 's morgens. „Kennisgave dat de oudste zoon van den Radja van Gedong heden „morgen vóór 8 uur hier zal komen om te onderhandelen. Mocht „die samenkomst op dat uur niet hebben plaats gehad of de onder handelingen niet een gewenscht einde hebben, dan zal onmiddellijk „van hier de order worden gezonden, om verder op te rukken. In „het andere geval zal de order worden gegeven tot terugtrekken, „waartoe voor heden de onbespannen sectie het eerst in aanmerking „zal komen. Een paar uren later volgde de hieronder aangehaalde nota „Bivouac benteng Kota Karang, 21 Juni 1878, 's morgens ten „9>/2 ure. „De samenkomst met den oudsten zoon, tevens gevolgmachtigde „van den Radja van Gedong, heeft heden morgen plaats gehad. „De onderhandelingen hebben tot een gewenscht einde geleid. De „vijandelijkheden zullen ophouden. „De troepen zullen hier terugkeeren, zoo mogelijk alles heden „voor het vallen van den avond. „U wordt verzocht al dadelijk de sectie bespannen artillerie, „benevens twee compagnieën infanterie terug te zenden langs den „gewonen weg; zoodra er tijding is gekomen, dat iedereen gewaar- „schuwd is niet meer te schieten, kan midden dooi' de sawah terug- gemarcheerd worden. „Wanneer deze vuurmonden alhier zijn aangekomen, keeren de „paarden en koelies benevens eene compagnie infanterie ten Uwent terug. „De paarden kunnen alsdan voor de onbespannen sectie en de „koelies voor den terugvoer van vivres enz. worden gebezigd. Span alle „krachten in, ten einde alles heden avond hier in het bivouac terug zij."

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 591