1240 gen op de controle als dienstpaard is ingeschreven, welke verklaring door den commandeerenden officier moet worden geteekend. Ook zal hierop door den paardenarts of veearts, op de plaats aanwezig, moeten verklaard worden, dat het paard op het oogen- blik van deelneming in volmaakt gezonden staat en goed van ge zicht is. Is noch paardenarts noch veearts op de plaats aanwezig, dan is de schriftelijke verklaring van den officier-deelnemer ten deze vol doende. Elke deelneming geschiedt voor ten minste vijf jaren, hieronder begrepen het jaar, waarin men heeft deelgenomen, en is eerst op zegbaar in het vijfde jaar, en vervolgens ieder jaar met 1 Januari, mits daarvan minstens drie maanden te voren schriftelijk aan den directeur kennis wordt gegeven, onder terugzending van het bewijs van lidmaatschap. Wordt geene opzegging gedaan, dan zal de deelneming stilzwijgend één jaar worden verlengd, en zoo van jaar tot jaar. Elke deelneming vangt aan op den middag van den dag volgende op dien, waarop de kennisgeving bij den directeur is ontvangen. Wanneer het bestuur zwarigheid maakt tot het opnemen van den een of ander als deelgenoot, zal door den directeur ten spoedigste het gevoelen der overige deelhebbers moeten ingewonnen worden. De meerderheid der stemmen beslist over de al of niet opneming. Doet zich in een garnizoen een geval voor van besmettelijke ziek te, dan wordt de inschrijving van nieuwe paarden in dat garnizoen gedurende 30 dagen gesloten. De te geven tegemoetkoming voor ieder paard, dat men verliest, bedraagt wanneer zijn ingeschreven 10 paarden, f 100, 11 iio- enz. enz. 50 en daarenboven500 zoodat er nimmer eene hoogere som dan 500 (vijfhonderd gulden) zal uitgekeerd worden. Bijaldien een paard komt te sterven of is moeten afgemaakt wor den, is de eigenaar-deelnemer verplicht, hiervan binnen 24 uren

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 625