1243 daarvan kennis aan den Directeur en zendt aan dezen eene eigenhandig geschreven verklaring volgens onderstaand model De ondergeteekende verklaart op zijn woord van eer, dat hij zijn dienstpaard, verzekerd onder N°.op [datum], door den af^°^C'in„. heeft verloren en hij zich overeenkomstig de voorwaarden van toelating tot de onderlinge assurantie van dienstpaarden, gerechtigd acht tot het aannemen van een som van ...gulden, zijnde het bedrag, waarvoor zijn paard ver zekerd was. Ieder officier, die zijn paard door den dood verliest en de boven bedoelde verklaring onderteekend heeft, ontvangt van de medeleden door tusschenkomst van den directeur eene som, gelijkstaande met de opgegeven handelswaarde op den dag der toetreding; deze som mag het bedrag van vijfhonderd gulden niet overschrijden. De leden betalen daartoe percentsgewijze. Wanneer hun aantal daalt tot vijftig, wordt de vereenigiug ontbonden. De leden betalen jaarlijks elk 25 cents per paard aan den schrijver van den directeur voor bureaukosten, druk- en schrijfloon. Wanneer een officier een paard wenscht te verzekeren, geeft hij daar van kennis aan den directeur, met vermelding van den naam en het signalement van het paard door eene verklaring volgens onderstaand model De ondergeteekende verklaart op heden toe te treden tot de vereeniging tot onderlinge verzekering van dienstpaarden voor officieren der infanterie, en zijn dienstpaard, dat volgens zijne innige overtuiging een handels waarde bezit van gulden (1), tegen dat bedrag onder de bestaande voorwaarden te willen verzekeren. Officieren, die de zedelijke overtuiging hebben, dat hun paard den leeftijd van 16 jaar bereikt heeft, kunnen zich voor dat paard niet verzekeren. Wanneer een verzekerd paard, gedurende den tijd dat het ver zekerd was, den ouderdom van 16 jaar heeft bereikt, en daarna verkocht wordt, kan de nieuwe eigenaar dat paard alzoo niet meer assureeren en houdt de assurantie derhalve op. (1) Ingeval de werkelijke handelswaarde meer bedraagt dan 500 gulden, wordt hier ingevuld: minstens vijfhonderd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 628