1250 „zoo ongeschikt, dat de chefs hen van vele diensten moeten vrijstel den en hunnen dienst zooveel mogelijk moeten verlichten, om hunne „gezondheid niet te ondermijnen. „Welke resultaten kan men, onder zulke omstandigheden, met vrij willigers, in hunnen diensttijd van zes maanden, bekomen? „Geheel anders zijn deze zaken in Frankrijk, Engeland, Zwitser land en vooral in Duitschland, waar eene ontelbare menigte van „vecht-, turn-, schiet-, rij-, kegel-, jacht- en andere vereenigingen „bestaan, waarin alle dienstplichtige jongelieden door lichamelijke „oefeningen gehard worden." Na deze algemeene bemerkingen, meer met het oog op cavalerie sprekende, gaat de schrijver aldus voort „Spoedig zal onze geheele ruiterij als dragonders met geweren be wapend zijn (is reeds geschied. De vert.) en is het daarom te hopen, „dat de jacht, als ze bij de troepen is ingevoerd, ook bij de ruiterij „in gebruik zal komen, namelijk de jacht achter de honden, die meer „met den geest van het wapen der cavalerie overeenkomt. „Vroeger was de jacht een zeer geliefd tijdverdrijf voor de bezitters „der uitgestrekte steppenlanden en bezaten deze ook alles, wat daar- „toe noodig was, honden, pikeurs, enz.de officieren waren daarbij „steeds welkom als gasten. „Hoewel thans die jachtpartijen bijna geheel opgehouden hebben, „is toch in de zuidelijke en westelijke gouvernementen de herinnering „daaraan nog zeer levendig en zal het vermeerderen van den werk kring der cavalerie-officieren daarmede geene zwarigheid opleveren. „Hoe nuttig de voorgeschrevene wedrennen voor de cavalerie en voor- „al voor de jonge officieren ook zijn, is toch het rijden op de renbaan „niet met dat bij de jacht te vergelijken, waarbij de jager inkorten „tijd het meest afwisselende, hem dikwijls onbekend terrein door- „rijdt, alle mogelijke, natuurlijke hindernissen ontmoet, in ren die „hindernis moet schatten, of hij ze kan overkomen of moet omrijden „en bij dit alles het spoor van het wild niet mag verliezen. „Hiertoe is groote volharding, koenheid, kalmte, moed, oriënteerings- „vermogen, paardenkennis, een juist beoordeelen van het terrein en „een voortdurend vervolgen van het doel noodig. „Daarom is de jacht het eenige middel, om den cavalerist voor den

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 635