1283 2" luitenants aanwezig en wel 1 die in 1882, 2 die in 1883, 5 die in 1884 en 4 die in 1885 tot dien rang benoemd zijn. Bovendien is 1 kapitein der Infanterie bij de Genie gedetacheerd. Overcompleet 1 majoor, die evenwel in activiteit is. Magazijnmeesters cler Genie. Compleet. Militaire Administratie. Incompleet: 3 tweede luitenants, terwijl uit Nederland nog 1 tweede luitenant ver- wacht wordt. Geneeskundige Dienst. Officieren van Gezondheid. Incompleet: 23 off. v. gez. der 2e kl., terwijl uit Nederland verwacht worden 3 voor den dienst in Indië bestemde off. v. gez. der 2e kl. Militaire Apothekers. Incompleet: 12 mil. apoth. der 2e kl., terwijl in Nederland pas onlangs 5 mil. apoth. der 2e kl. voor den dienst in Indië zijn aangesteld. Militaire Paardenartsen. Compleet. De afwachtende houding der Engelschen in Soedan. Toen de Bngelsche regeering in den aanvang van het jaar in beginsel besloten had, Soedan te doen ontruimen, heeft lord Wolseley, de opperbe velhebber aldaar, zijne meerling ter zake ontwikkeld in een aan den mi nister van oorlog gericht schrijven van den volgenden inhoud: Cairo16 April 1885. Excellentie De vragen onlangs aan de regeering in het Parlement gedaan en de beschouwingen in de dagbladen over de ten opzichte van Soedan te vol gen gedragslijn, hebben mij tot de overtuiging gebracht, dat de redenen, welke het voor ons gebiedend noodzakelijk maken, om de macht van den Mahdi te Khartoem te vernietigen, in Engeland niet duidelijk genoeg worden begrepen. Ik neem daarom de vrijheid uwe Excellentie (Your Lordship) in kennis te stellen met eenige beschouwingen en besluiten, waartoe mijne ondervinding, in Egypte en Soedan opgedaan, mij heeft geleid. De slotsom van die ondervinding is, dat naar mijne onwankelbare (stron gest possible) overtuiging de steeds aangroeiende macht van den Madhi

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 668