705 onze hulp werd ingeroepen door het hoofd van kampong Lamreng, tegen kwaadwilligen onder Si Brahim, bij welke gelegenheid 2 hun ner (1) werden doodgeschoten; dat in den nacht van den 15 op 16 Januari, een 30tal kwaadwilligen, onder aanvoering van Toekoe Hassan, de kampong Tibang binnendrong, om een huis, toebehoorende aan panglima Tibang, in brand te steken, zonder dat eene uitgezonden patrouille van de maraudeurs iets bespeurde; dat eene patrouille naar den pas van Glitaroem, waar zich voortdurend maraudeurs ophielden, geen resultaat opleverde; dat in den nacht van den 14den op 15den Januari, de kampong Riki, tusscheu Long Lemoh en Indrapoeri, door een 7 Otal slechtgezinden werd omsingelden beroofddat bericht werd ontvangen, dat zich te Passar Megan, nabij kampong Moeroe-ë, eene aanzienlijke bende kwaadwilligen onder Toekoe Hassan bevond, met het doel de rijsttransporten te berooven, zoomede dat in de kloof van Glitaroem nog steeds maraudeursbenden waren, zonder dat de op den 25en naar dien pas gezonden patrouille van 2 compagnieën en de naar Moeroe-ë gezondene patrouille van 190 bajonetten, den vijand ontdekte; dat op den 7 Februari twee Europeesche militairen, behooreude tot eene dekkingspatrouille tusschen Lambaroe en Ana- galoeng, door kwaadwilligen van hunne geweren beroofd en verwond werden; dat op den 8 Februari de sergeant-majoor stafschrijver Soeters, bij Glé Kambing overvallen en zwaar verwond werd; dat in den nacht van den 10 op den 11 Februari een 40tal goedge wapende Atjehers uit de XXVI Moekims, de kampong Lamtenga 20 minuten van onze versterking te Lambaroe binnendrong; dat prauwen werden beroofd tusschen Pedir en Gigieng, door, onder pang lima Gambang, rondzwervende lieden, en dat in de laatste helft van Maart, bij den étappe-commandant van Anagaloeng bericht werd ontvangen, van een voorgenomen aanval eener rooversbende uit de V Moekims Indrapoeri, die echter door eene uitgezonden patrouille niet werd ontdekt. Kwam nu tengevolge van het veelvuldig patrouilleeren, in den eersten tijd na het optreden van den kolonel Haus, in dat alles veel verandering? Bijzonder weinig, zoo het niet erger werd. Op den 10 April werden gewapende lieden gezien aan de lcoeala 1885, Dl. II 45 (1) Bleek per slot van rekening niet, dat de doodgeschoten kwaadwilligen bevriende kampongbewoners waren? Of gebeurde dit bij eene andere gelegenheid?

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 92