V ARI -A_- MILITAIRE RECHTSPRAAK. Een officier kan niet disciplinair, worden gestraft voor particuliere schulden, door hem in een vroeger en inferieur en rang aangegaan. Hij kan niet gezegd worden casu quo in zijn tegenwoordig en rang van officierzijne chefs met zijne particuliere schulden te hebben bemoeilijkt. Dispositie genomen door den daartoe benoemden krijgs raad te... in zake... 2e Luitenant... re clamant. DE KRIJGSRAAD Gezien de stukken der procedure. Gehoord den Auditeur Militair in zijn schriftelijk overgelegd advies strekkende, dat de reclamantboven omschreven, gegrond zal worden verklaard in zijne reclame over eene hem opgelegde straf van cwht dagen streng arrestmet omschrijvende reden: voor de vijfde maal in zijnen tegenwoordigen rang zijne Chefs met zijne particuliere schulden te bemoeie- lijkenmet bepaling, dat straf en strafreden uit reclamant's strafregister zullen worden geroijeerd, met last, dat het arrest van reclamant onmid dellijk zal worden opgeheven, met veroordeeling van den Lande in alle kosten en misen der justitie en die van den processe. Overwegende, dat reclamant blijkens diens extract-strafboek in judicio aanwezig, op dendoor den Commandant derAfdeeling op Java is gestraft geworden met acht dagen streng arrest met omschrijvende reden, luidende: voor de vijfde maal in zijn tegenwoordigen rang zijne Chefs vmet zijne particuliere schulden te bemoeielijken" Overwegende, dat blijkens missive dd. .door den Afdeelings Comman dant gericht aan den Korps-Commandant, mede in judicio aanwezig, blijkt, dat de Commandant van het Leger, na kennisname van het door reclamant

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 105