EENE INDISCHE OFFICIERS YEREENIGING. Onder dit opschrift werd in N°. 7 van den vorigen jaargang van dit tijdschrift, door de HH. luitenant-kolonels Mack en Prager en de majoors Adama van Scheltema en Deijkerhoff eene oproeping gericht aan het officierskorps van het Indisch leger, tot deelneming aan eene vereeniging in den geest van het Nederlandsche „Eigen hulp." Een jaar is sedert voorbijgegaan en van de oorspronkelijke ont werpers is slechts één, de majoor Deijkerhoff, door zijn onafgebroken verblijf te Batavia in staat geweest, bij voortduring aan de ver wezenlijking van het ontwerp voort te werken. Het heeft echter niet ontbroken aan personen, die de taak der vertrokkenen hebben op zich genomen, zoodat thans, na het overwinnen van vele moeielijkheden, eene vereeniging onder den naam Onderlinge hulpis tot stand gekomen. Door de ter zake vigeereude Indische wetten is echter die ver eeniging op anderen voet moeten worden ingericht dan aanvankelijk was bedoeld, en hoewel die verandering het bestuur later voorkwam eene verbetering te zijn, heeft het zich toch verplicht geacht de reeds toegezegde ruime deelneming aan het oude plan, voor de thans werkelijk opgerichte nieuwe maatschappij audermaal te vragen. De circulaire, waarin dit geschiedt, bevat de geheele wordingsge schiedenis beuevens de aanvankelijke plannen der jeugdige vereeniging en is daardoor, hoewel thans in voldoende mate onder het officierskorps verspreid, van te veel belang om haar niet, door opname in dit tijdschrift, ook voor latere belangstellenden te bewaren. Wij nemen haar daarom hieronder grootendeels over. Het doel dat de oprichters beoogen is buiten twijfel in het belang van alle Indische officieren. Wij hopen dat zij de medewerking dier officieren in ruime mate zullen ondervinden en er in zullen slagen

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 207