DE ENGELSCHE STRIJDMACHT IN SOEDAN EN HARE AANVOERDERS. In een der jongst verschenen nummers van de Army and Navy Gazette (1) treft men de volgende merkwaardige voorstelling aan van de samenstelling der Engelsche strijdmacht in Soedanonder het hevel van Lord Wolseley van Cairo (2). „Kookschool van het departement van oorlog." „Recept voor het maken van een Engelsch leger van den nieu- weren tijd." „Neem kleine afdeelingen, bestaande uit uitgezochte soldaten van „een aantal cavalerie-regimenteu (hoe zwaarder hoe beter), ontneem „hen de wapens waaraan zij gewend zijn, geef hen geweren met „bajonetten, meng ze goed dooreen en gebruik ze als infanterie. „Neem vervolgens kleine afdeelingen van een aantal infanterie-regi- „menten, zet de manschappen op paarden, als voren goed dooreen „mengen en gebruiken als lichte cavalerie.' „Na aldus de beste gedeelten van de reeds zeer zwakke infan terie- en cavalerie-regimenten te hebben uitgezochtworden die „korpsen aangevuld met manschappen, van alle kanten op het laatste „oogenblik bij elkander gehaalden met den meesten spoed naar „het oorlogstooneel gezondenwerk officieren, in alle haast genomen „uit het leger, de militie en de reserve goed door het mengsel heen „en verzend alles bij gedeelten, zooals die voor de hand komenvoeg „er nog drie bataljons van de Garde bij („N. B. De voorraad van „dit dure materiaal is zeer beperkt en moeielijk aan te vullen).' „Bereid alles toe met statistische opgaven van de kookschool (1) No. 1309 dd. 21. Febr. 85.— (2) Door de Engelechen in den laatsten tijd herhaaldelijk „our only general" ge- noemd, 1885, Dl. II. 56

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 244