969 Koning, redres te vragen voor hetgeen ten jare 1874, ten aanzien van van Daalen door de Nederlandsche Ministers is bedreven geworden. De uitslag van dit beroep blijkens een later gepubliceerd open schrijven in vorm en strekking eenigszins gewijzigd is nog niet bekend; moge die zoodanig zijn, dat tot een schitterend herstel van het gebeurde worde overgegaan. Hiermede besluit, waarde redacteur, zijn tweeden brief ■Uw dienstwillige CoitXELIS. BERICHTEN Nominatieve Opgave der gesneuvelde of aan voor den vijand beko men wonden overledene Officieren. In de vorige aflevering werd onder bovenstaand hoofd een officiëele staat gepubliceerd van die officieren, welke van af het jaar 1818 in Indië gesneuveld of aan bekomen wonden overleden waren. Al spoedig bleek uit mededeelingenvan sommige oud-officieren ontvangendat in dezen staatwaarschijnlijk ten gevolge van de onvolledigheid der oude militaire archievenvooral van die vóór het jaar 1840 vele namen ontbraken. Een nader onderzoek uit dc verschillende gedrukte werken over expeditiën uit die dagen had al spoedig eenige verbeteringen ten gevolge, maar de voornaamste bron tot vervollediging werd gevonden in eene opgave van den lui tenant-kolonel Lange, voorkomende in den Militairen Spectator van 18491850. Eene, hoofdzakelijk uit die opgave geputte, supple- toire lijst zal in de volgende aflevering worden opgenomen. De redactie stelt zich voor in het begin van den volgenden jaar gang uit deze lijsten en de eventueel nog te verkrijgen gegevens eene tabel samen te stellen, die als afzonderlijke bijlage bij het Mi litair Tijdschrift zal worden uitgegeven en op waardige wijze de namen der in den strijd gevallen kameraden zal kunnen in herinne ring brengen. Men zie blz. 945 hiervóór.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 356