STUDIËN OYER HET BRITSCH-INDISCH LEGER Vervolg en slot). B. De Vrijwilligerkorpsen (Volunteer Corps). Deze bestaan alleen uit Europeanen en Indo-Europeanen (Eurasians). I. Infanterie. a. Het vrijwillig er korps van Nagpore. (Nagpore Volunteer Rifle Corps). Formatie: 3 compagnieën en 1 pupillencompagnie; staf 1 majoor, commandant, 1 luitenant-adjudant (1), 1 officier van Gezondheid en 1 veldprediker; 3 kapiteins, 6 luitenants, 2 sergeanten der le klasse, instructeurs, 1 quartermaster sergeant, 3 sergeanten-majoor, 6 sergean ten, 12 korporaals, 2 hoornblazers en 240 vrijwilligers (waaronder 18 muzikanten). Feitelijke sterkte op 1 Maart 1885: 181 vrijwilligers. Uniform bruin, uitmonstering rood. Standplaats Nagpore. b. De vrijwilligers van Punjab (Administrative Battalions Punjab Volunteers). Deze vrijwilligers vormen 3 bataljons, over verschillende plaatsen verspreid. lc bataljon (1st Punjab Volunteer Rifle Corps). Formatie: 6 compagnieën en 2 pupillencompagnieëustaf 1 ko lonel honorair (de Luitenant-Gouverneur van Punjab), 1 luitenant- kolonel, commandant, 1 kapitein-adjudant (1), 1 kapitein, betaalmees ter, 1 officier van Gezondheid en 1 aalmoezenier; 2 majoors, 8 ka piteins, 14 luitenants, 1 bataljons sergeant-majoor (2), 1 quartermas- (1) Gedetacheerd van de Infanterie van het staande leger. (2) Bij de Britsche regimenten Infanterie heet deze onderofficier reqimental sergeant- major. Hij moet, voor zooverre mij bekend, den rang hebbon van onzen adjudant onderofficier (vandaardat hij tot de warrant officers behoort) en het werk verrich ten van den staff our ier bij onze bataljons Infanterie in Indië,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 480