1145 staartstuk kan worden afgenomen. Om de affuit samen te stellen, wordt het voorstuk zoo hoog gelicht, dat het staartstuk, ongeveer loodrecht ter plaatse gebracht, met zijn scharnierend gedeelte kan geplaatst worden in het scharnierend gedeelte van het voorstuk. Nu beide deelen loslatende, stelt de affuit, door het vallen van voorstuk en staartstuk, zich van zelve samen en worden alleen de spieën geplaatst. i. Kleine wijzigingen, die bij de indienststelling zullen wen- schelijk blijken of reeds gebleken zijn, zullen hier niet worden op gegeven of verondersteld. Zij zullen hoofdzakelijk betrekking heb ben op inrichting van draagtuigen, enz. Niet onwaarschijnlijk is het, dat men er in zal slagen, het aantal mede te voeren projectielen te vergrooten. Zooals uit de schetsteekening blijkt, maakt de lamoen een hoek met het affuitlijf, evenals bij het 8 c. M. bergmaterieel. De hoop, dat bij het nieuwe materieel deze hoek zoude zijn vermeden, en de marschvaardigheid van de affuit, het gemakkelijker overtrekken van hindernissen, als galangans, enz., zoude zijn verhoogd, is niet ver wezenlijkt geworden. Je. Zooals reeds bij den bergvuurmond blijkt, is zooveel doenlijk alles voorbereid, om, spoedig na de ontvangst, de batterijen te kunnen in dienst stellen. De schootstafels zijn geschoten en de verdeeling der opzetten wacht slechts op het schieten der verheffingshoeken met de nieuw aange nomen affuit. Wanneer de bergbatterijen zullen kunnen worden in dienst gesteld De lezer geve zelf het antwoord, als hem ook uit het bovenstaande is gebleken, wat al arbeid moet worden verricht en wat al tegenspoed kan worden ondervonden, alvorens, na aankomst van het materieel, aan het personeel eene in alle opzichten slagvaardige batterij kan worden toebedeeld. A. W. Segboer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 530