93 De luitenant Scheffer kan met een weinig variatie, van zijn instrument hetzelfde zeggen, terwijl beter dan hij-zelf, een ander en die taak neem ik op mij in navolging van kapitein Le Boulengé 's woorden, getuigen kan: „que son travail persévérant, auquel il ne „cesse de se livrer, lui permettra ensuite, d'amener son instrument „a un état trés suffisant". Men zal alleen nog een weinig geduld moeten oefenen, tot zoo lang een onberispelijk goed afgewerkte telemeter in den handel zal zijn gebracht. Maar aannemende zelfs, dat de in het hoofd dezes genoemde S. goed ingelicht is en dat het Indisch legerbestuur wel geneigd is, om den afstandsmeter Scheffer te benutten, dan toch zal het nog heel wat tijd duren voor de in voering een voldongen feit zal zijn. In dien tusschentijd kunnen, met goedvinden van den redacteur, de kolommen van het Indisch militair tijdschrift blijven openstaan, om over afstandsmeting te velde van gedachte te wisselen. liet onderwerp is het overwaard, nu ook van lieverlede onze vijan den met achterladers op grooteren afstand beginnen te vuren. Men veroorlove mij ten slotte, met de meeste bescheidenheid eeu paar werken aan te wijzen, welke over afstandsmeting handelen en welke voor een ieder wel uit de bibliotheek van het Departement van Oorlog zullen te verkrijgen zijn. Ik bedoel den Cursus in Landmeten en Waterpassen van den Delftschen Hoogleeraar Schols, het „Handbuch der Yermessungs- kunde" van den Karlsruher professor dr. Jordan en ten slotte de IYe Afdeeling „Instrumente zum Langenmessen" van Carl Max Yon Bauernfeind 's „Elemente der Yermessungskunde". Utrecht, 16 November 1885. J. A. Yink, kapitein der Tnfajiterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 104