112 Er zal eene reserve gevormd worden van 26,700 Inlanders, bestemd om bij mobilisatie elk bataljon infanterie te versterken met 250 man De 5 Goerkha-regimenten zullen elk met 1 bataljon worden uitgebreid. De cavalerieregimenten van Bombay en Bengalen zullen van 3 op 4 eskadrons worden gebracht; bovendien zullen 3 nieuwe regimenten wor den opgericht. De bewapening der Inlandsche troepen wordt veranderdin stede van het Snider, zullen zij het Martini Iienry geweer ontvangen. Eindelijk zal men eene groote uitbreiding geven aan de kustverde diging door torpedo's en kanonneerbooten. {Revue Mil. de PÉtr.) Afschaffers in het Britsch-Indische leger. Velen zullen wellicht met eenige verwondering vernemen, dat het aantal afschaffers in het in Indië dienende gedeelte van het Engelsche leger, meer dan l/4 der geheele sterkte bedraagt. De daarop betrekking hebbende zinsnede uit een rapport van Z. E. den Commandant van het leger te Simla luidt als volgt: „Ik mag er hier op wijzen, dat in 1873 het aantal afschaffers 4443 „was, terwijl thans volgens de jongste rapporten dat cijfer ruim 12000 bedraagt, „d. i., in aanmerking nemend het bestaande incompleet van 5000 „man, iets meer dan een vierde gedeelte van de Engelsche troepen in Indië." Voordat wij in Nederlandsch-Indië zoover zijn, moet er nog heel wat gebeuren. Eene kleine vergissing. Eene merkwaardige ontdekking, die de noodzakelijkheid aantoont van zorgvuldige keuring van oorlogsgoederen, welke door contractanten aan het Gouvernement worden geleverd, werd onlangs gedaan bij het Konink lijk Arsenaal te Woolwich. Eenigen tijd geleden werd aldaar een aantal 13 inch mortieren ontvangen, gekeurd en in den magazijnsvoorraad als bekwaam opgenomen. Eenige dagen later werden zij herkeurd, om hunne geschiktheid voor indienststelling te onderzoeken en werd daarbij be vonden, dat het zundgat slechts 8 a 10 c. M. diep was ingeboord, juist voldoende om het inbrengen van het wrijvingspijpje toe te laten, terwijl er eene metaaldikte van 20 c. M. tusschen het pijpje en de lading overbleef. {Army and Navy Gas.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 123