121 's vijands handen te doen vallen, door de officierenen eenige onder officieren en manschappen naar achteren moest worden getrokken. Deze handeling geschiedde onder de oogen van den generaal-majoor J. B. Cleerens. Op dezen noodlottigen dag kregen wij 28 gesneuvelden, onder officieren en manschappen, en aan gekwetsten 5 officieren en 100 onderofficieren en manschappen. Onder de laatsten bevonden zich de majoor Von Bihl, de kapitein Yogel, de inlandsche kapitein Noto Prawiro, de 2e luitenant Ravens en de inlandsche 2e luitenant Pra- wiro Di Medja. De troepen namen hunne vorige stelling in, met uitzondering van twee Europeesche compagnieën van het 6e bataljon, die in kleine de tachementen naar Matoea (Padangsche bovenlanden) werden terug gezonden, om de rust in het overige gedeelte der bovenlanden te handhaven en de gemeenschap daarmede te verzekeren. Na het geleden échec werden de ondernemingen tegen den vijand voorloopig gestaakt en alleen de vijandelijke positiën nu en dan door de artillerie, zoowel met de kanonnen als met de mor tieren, geteisterd. Na de komst van den generaal-majoor, commandant van het In dische leger, F. D. Cochius, als commissaris ter Westkust van Suma tra, op den 12cn April 1837, werden de operatiën tegen Bondjol en de om liggende vijandelijke kampongs hervat. Baudoin onderscheidde zich op den 25en Juni van dat jaar bij het aanvallen der vijandelijke versterking voor de kampong Tandjong-boenga in Alahan-pandjang, door met 25 Amboineesche soldaten van de 4e compagnie van het 6° bataljon, onder de bevelen van den kapitein A. Yan der Hart, stormenderhand die versterking te nemen, en later de door ons ver laten positie voor die kampong tweemaal met groote inspanning en met een verlies van zes gesneuvelden en zeven gekwetsten weder terug te nemen. Deze behaalde overwinningen op den vijand werden door den generaal-majoor Cleerens bij dagorder aan de troepen ter West kust van Sumatra bekend gemaakt en werd tevens aan den Am- boineeschen fuselier Manuel, stamb. n°. 1481, die een der dapperen

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 132