136 mogelijk was, hen allen aan tafel te noodigen. Dit bezwaar bleek echter gering en werd weldra opgelost, doordat ieder zijn eten van huis liet halen, zoodat men spoedig in vrolijke stemming aan een welvoor- zienen disch aanzat. Het gesprek werd meer levendig en kwam ten laatste op den bataljonscommandant, waarbij het algemeen verlangen werd geuit, dat deze door den kapitein Kern zoude worden vervangen. Om het niet bij woorden te doen blijven, bood Baudoin zich aan om naar den majoor te gaan en hem te zeggen, dat hij van dat oogenblik af aan geen bataljonscommandant meer was, maar dat de kapitein Kern in zijn plaats was getreden. De officieren juichten dat plan zeer toe en Baudoin ging op weg. Omstreeks 3i uur 's middags trad hij het huis van den majoor bin nen, die in négligé in de binnengalerij zat, klopte aan en zeide, na toegelaten te zijn: „Majoor, ik kom u namens het korps officieren „zeggen, dat u van dit oogenblik af aan het bataljon niet meer „commandeert, maar dat het commando op den kapitein Kern is over gegaan." De majoor ontstelde en veranderde van gelaatskleur, doch hield zich bedaard en zeide alleen „Het is goed, mijnheer, ik dank u." Baudoin keerde daarop bij het gezelschap terug, zeggende: „Mijne „heeren, ik heb mijn taak volbracht, de majoor is geen commandant „van het bataljon meer." Met een levendig gejuich werd dit bericht ontvangen en de ka pitein Kern als bataljonscommandant geproclameerd, waarna het feest weder voortgang had. Geen half uur daarna kwam echter de luitenant-kolonel Linck- laan Westenberg, vergezeld van den l011 luitenant-adjudant Beijerman en den majoor Gerritsen, de pret storen en gelastte den officieren zich naar hunne woningen te begeven, hun tevens het voorloopig arrest opleggende. Hij zond dienzelfden avond een spoedbrief met bericht van het gebeurde aan den kolonel Michiels te Padang. Den volgenden mor gen tegen acht uur kwam het antwoord, den last inhoudende om den len luitenant-adjudant Baudoin onder gewapend geleide naar Padang op te zenden, den kapitein Kern met veertien dagen streng arrest en de overige officieren ieder met acht dagen eenvoudig arrest te straffen. Baudoin werd tusschen de bajonetten naar Padang getransporteerd en

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 147