138 op de uitwerking der vuursteengeweren niet meer kon rekenen. De orang-siak kwamen daarop in grooten getale opdagen en in de opgewondenheid en met de blinde woede, aan den Prang Sabil (heiligen strijd) eigen, vielen zij het detachement aan. Er onstond een paniek onder de soldaten, zoodat de meesten op de vlucht gingen. Bij dezen mislukten aanval sneuvelde de kapitein Beijerman. Ook lieten hierbij het leven de schout van Padang, De Waale, benevens de Eur- sergeant Frapier en zeven Inlandsche soldaten, terwijl vijf Europeanen en zeven Inlanders gekwetst werden. Het gelukte den 2en luitenant Ketwich, die tot het detachement behoorde, de rest der troepen te verzamelen en daarmede terug te trekken tot aan ons kruitmagazijn, dat op een uur afstand van Pa dang gelegen was. Toen de generaal Michiels vernam, dat de troepen een échec gele den hadden, werd er onmiddellijk eene colonne, samengesteld uit het 6e bataljon, onder den kapitein Bernhardt derwaarts gedirigeerd. Deze colonne werd in verscheidene kleinere detachementen verdeeld, die ten doel hadden de kampongs van het district Pau en voornamelijk Loebo-linta, alwaar de muitelingen volgens geruchten het voornemen hadden een harduekkigen tegenstand te bieden, te onderzoeken. Inmiddels waren er ook maatregelen genomen, welke de veiligheid der hoofdplaats bevorderen konden. Wanneer men het gehalte der inwoners, waaronder zich verscheidene vagabonden bevonden, in aan merking neemt, dan zal men de handelwijze van den generaal Michiels, om bij de-ze gelegenheid Padang in staat van beleg te verklaren, moeten rechtvaardigen. Den 17en December werd Loebo-linta door bovengenoemde colonne, waarbij ook Baudoin zich bevond, aangevallen en vermeesterd en de tempel in de asch gelegd, evenals de huizen van de belhamels de overige huizen werden gespaard Nadat de rust hersteld was, keerden de troepen naar Padang terug. In Januari 1845 werd Baudoin benoemd tot kapitein bij het 6e bataljon infanterie en tevens kort daarop overgeplaatst bij het 3" bataljon te Soerabaia. Hij vertrok in September naar Java en kwam in het laatst van die maand op de plaats zijner bestemming aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 149