139 In het begin van het volgende jaar braken er op Bali onlusten uit en werd een expeditie onder het bevel van den luitenant-kolonel Gi. Bakker derwaarts uitgerust. Ook Baudoin werd later met een gedeelte van het 3e bataljon aan de expeditionnaire troepen toegevoegd. Nadat de onlusten aldaar gedempt waren, keerde hij in de maand November van dat jaar met zijn detachement, sterk twee officieren en twee honderd drie en zestig onderofficieren en manschappen, naar Soerabaia terug, waar hij onder dankbetuiging voor den betoonden dienstijver en volharding van zijn commando werd ontheveQ. In September 1847 werd Baudoin overgeplaatst bij het 12e bataljon infanterie te Willem I, onder het bevel van den majoor Lebron de Yexela en drie jaar later bij het garnizoensbataljon ter Sumatra s Westkust. Hij vertrok in December 1850 met de Indische bark „Semarang," gezagvoerder Raket, over Soerabaja, Madoera, Banjoe- wangie en Tjilatjap naar Padang, waar hij in het begin van Februari 1851 aankwam. Na in dat jaar nog eens naar Padang-pandjang te zijn overge plaatst bij het 10e bataljon, werd hij in Februari 1852 bevorderd to^ majoor en belast met het bevel over het gedeelte van het 4e bataljon infanterie te Gombong in garnizoen en tevens met het militair commando van die plaats. In het volgend jaar viel hem in die betrekking eene even moeielijke als onaangename taak ten deel. Te Kedong Kebo bevond zich nl. de staf en het overige gedeelte van het 4e bataljon, onder commando van den kolonel-titulair T. Poland, tevens militaire commandant dier plaats. Zooals wij uit de levensbeschrijving van Poland door Yan Rees weten, bevond deze dappere veteraan zich destijds in de ongelukkigste periode van zijne loopbaan Sinds zijne indiensttreding als soldaat in 1810 waren de tijden en de mensohen veranderd, maar Poland was dezelfde gebleven. En dit was zijne fout geweest. Men duldde niet meer, dat een hoofdofficier, zooals vroeger, als een luitenant leefde; de tijden van den Java-oorlog, waarin het ge meenschappelijk gevaar den afstand tusschen den generaal en den

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 150