- 145 mandant en Gouverneur van Celebes, A. van der Hart ging het militair gezag van Celebes op Baudoin over. Kort daarop kwam te Makassar het bericht, dat de civiele gezag hebber van Segeri, Collot d'Escurie, op zijne standplaats door den ge- duchten hoofdmuiteling Daeng Klaboe met zijne rooverbende schandelijk was vermoord. In overleg met de civiele autoriteit, besloot Baudoin eene militaire verkenning naar Segeri te zenden onder het bevel van den kapi tein A. J. Camphuis, sterk 150 bajonetten, een sectie artillerie onder den 1en luitenant Peijei' Imhoff, en een detachement cavalerie onder den len luitenant Bruijns, vergezeld van den officier van ge zondheid der 2e klasse Wethmar, dus sterk genoeg om desnoods zelfstandig te kunnnen handelen. De kapitein Camphuis kweet zich goed van zijne taak en kon den 14cn Juni rapporteeren, dat Daeng Klaboe met zijn rooverbende ver slagen en Lapakidang, het verblijf van den Daeng, door de troepen was genomen. Een en dertig huizen werden bij die gelegenheid in de asch gelegd; verscheidene wapens, dertig karbouwen en vele levensmid delen vielen in handen der troepen. Het verlies aan onze zijde be droeg aan gesneuvelden drie Europeanen en een Inlander, terwijl een Europeaan zwaar en twee Europeanen en vijftien Inlanders licht gewond werden, meest door randjoes. Het verlies van den vijand moet zeer aanzienlijk geweest zijn, daar hij zijne lijken niet had kunnen medevoeren. Onder de gesneuvelden vond men ook twee hoofden, waarbij hoogstwaarschijnlijk Daeng Klaboe zelf. Voor de rust in Celebes was dit succes van groot gewicht, daal de roovers, die zich tot dien tijd in het gebergte veilig waanden, hierdoor op gevoelige wijze van het tegendeel werden overtuigd. De Gouverneur betuigde dan ook aan Baudoin zijne groote ingenomenheid met den goeden afloop dezer onderneming, wier gevolgen hij van hoog belang achtte. De toedracht der zaak werd door Baudoin, onder overlegging van het rapport van kapitein Camphuis, aan den Commandant van het leger medegedeeld. De Regeering deed later het verslag in de Ja- vasche courant opnemen. Toen de rust in Segeri geheel hersteld was, gaf de Gouverneur van Celebes Baudoin in overweging, om aldaar eene versterking op te 1886, Dl. I. 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 156