8 IV. Beschikbaarheid van eene intacte, mobiele krijgsmacht, om zoo noodig op elk uur van den dag of den nacht uit te rukken en den vijand aan te vallen en te verslaan. Hiertoe moeten, zoodra het bericht tot ons komt, dat de vijand onze buitenposten heeft overrompeld en op ons aanrukt, do volgende maatregelen worden genomen 1'. Oproeping van alle Europeesche ingezetenen, die, 't zij inliet leger, t zij m de schutterij hebben gediend en indeeling daarvan bij het korps schutterij. Bij aanwezigheid van daartoe geschikte personen worden, onder nadere goedkeuring der Regeering, de noodimi officieren benoemd; zijn er geen geschikte personen, dan wordt in het incompleet zooveel mogelijk voorzien uit de officieren van het garnizoen. Vorming van eene Chineesche burgerwacht ouder den kapitein en den luitenant der Chineezen, zoo mogelijk met eigen wapenszijn die met voldoende, dan worden van Gouvernementswege wapens verstrekt geweren alleen aan hen, die er mede om kunnen gaan. Voiming van een korps bereden ordonnansen uit de Europeesche jongelieden, in staat een paard te berijden. 2°. Bijeenroeping van alle kamponghoofden uit den naasten om trek, inededeelmg van den toestand en aanzegging, om den buitenrand van iedere kampong met zorg te versperren, een ruimen ingang latende aan de zijde van de stad. In de kampong moeten goede conimu- nicatien gemaakt worden. De weerbare, mannelijke bevolking moet bij toerbeurt aangewezen worden tot bewaking der enceinten. Op dracht geen enkelen vreemdeling in de kampong toe te laten en geen passar te houden. Alle bewoners m de goedgezinde kampongs, die er prijs op stellen als goedgezind aangemerkt te worden, moeten verplicht worden een duidelijk waarneembaar kenmerk te dragen. Dragen zij dit niet, dan worden zij als vijand beschouwd. 3". Oproeping van alle gewezen Inlandsche militairen en vorming van een korps voor het bewaken van alle civiele Gouvernements inrichtingen. V. Opneming van den Gouverneur en de civiele besturende ambte naren en officieren met vrouwen en kinderen binnen het fort. o°. Verzoek aan den Stationscommandant, met de meeste zorg de reede te doen bewaken; daartoe zal het noodig zijn, de aanwezige

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 19