217 Gr lé Kambing aanlegden, hadden meermalen van de aanvallender rooverbenden te lijden. Zoo werd den 6U1 December een vijftal hun ner in de vlakte van M on tas sik aangevallen door een Jötal Atje- hers, die drie Chineezen verwondden. Den 24en dezer maand werd het transport Oleh Ka rang Kota Radja, bestaande uit een onderofficier en zes minderen, aangevallen; drie van deze laatsten werden zwaar gewond, en hunne wapens en patroontasschen werden door den vijand medegenomen. De uitgezonden patrouilles slaagden er in, een paar aanvallers te arresteeren en zich van eenige wapens meester te maken. Het jaar 1882 ving alzoo aan onder weinig gunstige voorteekenen. Ofschoon wij in onze opsomming der in 1881 gepleegde vijandelijk heden slechts enkele der belangrijkste hebben medegedeeld, zal het den lezer daaruit wel duidelijk zijn, dat de veiligheid in dat tijdperk reeds met groote schreden was achteruitgegaan. Om de wijze te schet sen, waarop de toestand zich verder ontwikkelde, zullen wij thans de voornaamste handelingen der vijandelijke benden in het begin van 1882 beschrijven. In den nacht van 28 Januari werd de kampong Atoeh (XXV Moekims) overvallen door een twintigtal kwaadwilligen, waarbij voor eene waarde van 500 dollars werd geroofd. In den middag van den zelfden dag deed de bende van Nja IIas san een aanval op het dage- lijksch transport To enk o epKr oen g Kali, uit 20 man bestaande. Hoewel de Atjehers werden teruggeslagen met achterlating van 2 donderbussen, kregen wij bij die gelegenheid een doode en 7 gewonden. Twee dagen later werd de voor de kwalaLogeankerde gewapende boot No. 7 door eene menigte Atjehers, waarschijnlijk behoorende tot dezelfde bende, beschotendit schieten werd echter zoo goed met ge weer- en geschutvuur beantwoord, dat de vijand met eenige dooden en gewonden moest aftrekken. In de X X11 Moekims bleef het intusschen vrij rustigslechts was, in de maand Januari, een aanval te vermelden op een kozakkenpost aan de rivier bij Indrapoeri in den nacht van den 26en op den 27™. Bij deze gelegenheid sneuvelde een Inlandsch soldaat en werd een Europeesch korporaal licht gewond, doch bekwam de vijand een doode en 5 gekwetsten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 228