HET BAJONETSCHERMEN BIJ DE INDISCHE INFANTERIE. {Met twee platen Mag ook in andere landen en rijken de beslissing van het gevecht niet meer in de punt der bajonet liggen, hier in Indië zijn de toe standen zóó geheel anders, dat het geweer als stootwapen nog steeds een hoofdrol speelt en wel gedurende langen tijd zal blijven spelen. Het woord van Suwarow „de kogel liegt, de bajonet spreekt de waarheid," is in Indië met zijn bedekt terrein een axioma. Men zoude dus met recht mogen verwachten, dat de Indische infanterist juist in de behandeling van zijn geweer als stootwapeu boven alle anderen zou uitblinkenHet tegendeel is waar. De veelvuldige berichten, dat wederom een onzer soldaten uit gebrek aan de noodige en geheel onmisbare bekendheid met zijn prachtig wapen het onderspit heeft gedolven tegenover een, slechts met een kort zwaard gewapenden vijand, zijn daar, om de urgentie tot verbetering in dien toestand te bewijzenen willen wij daarover dan ook liever niet uitweiden. Er bestaat echter een groot gebrek aan het voor die verbetering benoodigde personeel en materieel. Meesters op het geweer zijn in ons leger tegenwoordig stellig met een lantaarn te zoeken en deze zijn toch in de eerste plaats noodig, om het kader zóó ver te brengen, dat zij de manschappen met vrucht kunnen onderwijzen. Yan het materieel willen wij slechts aanstippen, dat bajonet- schermgeweren, met de bajonet rechtsniet geschikt zijn, om den man met de behandeling van zijn in zoovele opzichten daarmee verschil lend achterlaadgeweer vertrouwd te maken. Pulia durak! Stik molodec! Suwarow.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 243