239 Ook bij het uitleggen van eene beweging moet hij, om het onnoodig vermoeien der lieden te vermijden, doen front maken en niet te lang bij de fouten van enkelen stilstaan. Maakt een der manschappen zich aan grove fouten schuldig, dan zal hij „Pront" commandeeren, den man voor de klasse doen komen en daar zijne fouten doen aanwijzen. Bewegingen in de gevechtsstelling De wendingen. 6: Comd0,: Draai rechts (links) Om. U i t v. De linkerknie een weinig naar voren brengen, totdat de hiel opgelicht en het gewicht van het lichaam op den linker voet bal overgebracht wordtden rechtervoet oplichtenop den bal van den linkervoet vlug een kwart cirkel rechts- (links-) om maken en daarna den rechtervoet weder in de positie achter den linker brengen. Gedurende de wendingen wordt het geweer door het aantrekken van de linkerhand bijna rechtstandig dicht bij het lijf gebracht. 7. Co-md°.Draai rechts- (links-) om Keert. Uitv.Op de voorgeschreven wijze rechts (links) om gaande, een halven cirkel beschrijvende, achterwaarts front maken. Aanrn. Deze bewegingen hebben ten doel, front te leeren maken naar een van ter zijde of van achteren naderenden vijand. 8. Comd0.: Spildraaiing Rechts (Links). Uitv.: Op den bal van den linkervoet wordt, terwijl de rechter voet op den voorgeschreven afstand volgt, eene wending naar de rechter- of linkerzijde gemaakt en wel zoodanig, dat de bajonet op de tegenpartij gericht blijft. Op het commando: „Halt" wordt de beweging gestaakt. Aaum. De spildraaiing is bestemd tegen in den kring rijdende of omzwervende ruiters. Wordt de spildraaiing tegen den lansruiter toegepast, dan wordt vooraf gecommandeerd Lansruiter. Hooge gevechts =Positie. De passen. 9. Comd0.: Pas (2, 3, enz. passen) voor= Waarts.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 250