244 welke dienen om het wapen der tegenpartij uit de richting te brengen, dan wel de paarden schichtig te maken, in welk laatstgenoemd geval de slag altijd aan de linkerzijde van het paardenhoofd moet wor den toegebracht, waardoor alsdan bij den daarop volgenden recht- schen zijsprong de linkerzijde van den ruiter bloot komt. Bij het toepassen dezer slagen worden de commando's voorafge gaan door: „Gfeweerslag Links (Rechts)". De parades of afweringen. De afweriugen moeten snel, krachtig en kort zijn; daarbij mag het geweer niet meer dan noodzakelijk is uit de positie gebracht worden. 22. Comd°.Rechts Weert. Uitv.Den linkerarm vlug en forsck uitstrekken en daardoor het geweer, met den loop rechts, voorwaarts en een weinig rechts drukken, de vingers van den loop. De hiel van de kolf blijft zooveel mogelijk op zijn plaats; de punt der bajonet ter hoogte van de kin, de rechter bovenarm ongedwongen aan het lijf; onmiddellijk daarna de gevechtsstelling hernemen, (fig. VII) 23. Comd0.: Links Weert. Uit v.Het geweer met de linkerhand links draaien, den loop links, de vingers der linkerhand van den loop, den linker voorarm snel optrekken en links brengen, de rechterhand zóó ver tegen het on derlijf, als bij het samentrekken van den linkerarm noodzakelijk is de kolf blijft zooveel mogelijk op hare plaatsonmiddellijk daarna de gevechtsstelling hernemen, (fig. VIII) 24. Comd0.: Hoog rechts Weert. Uitv.: Met beide handen het geweer omhoog en eenigszins rechts brengende linkerarm daarbij gestrekt ter hoogte van den schou der, de vingers van den loop, de rechter elleboog vóór de zijde; de kolf onder en tegen den rechter voorarm onmiddellijk daarna de gevechtsstelling hernemen, (fig. IX) 25. Comd0.: Hoog li nks= Weert. Uitv.: Met beide handen het geweer omhoog en eenigszins links brengen, den loop (naar binnen) links draaien, de vingers der linker hand van den loop de linkerarm bijna gestrekt, de rechterhand ter hoogte van de borst, de kolf onder den rechter voorarm; onmiddel lijk daarna de gevechtsstelling hernemen, (fig. X)

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 255