261 Zevende les. Stelling rechts). 1. Schijn links en rechts, 2. Links en rechts weert, slag links Pointeert. Links. 4. In den kring rechts Weert. 3. Verkorte Stoot. 5. Dubbele sprong voor 6. Links Uitwijken. Waarts. 7. Rechts Pointeert. 8. Rechts Weert. 10. Laagrechts Weert. Lage Werpstoot. Achtste les. Stelling links). 2. Slag Links. 1Rechts Uitwijken. 4. Dubbele sprong voor— 3. Hooge positie links weert, Waarts. werp over lans en grijpt Lans. 6. Achterwaarts linksche ge- 5. Laat los lans, en draai links vechts Positie. Om. 7. Achterwaarts links 8, Links Weert. Pointeert. -De manschappen, die in deze lessen voldoende geoefend zijn, worden toegelaten tot het trekken. Dit geschiedt altijd onder toezicht. De manschappen zijn hierbij van maskers, schermhandschoenen, borstharnas en dijdekking voorzien. Alle stooten moeten als het ware slechts worden aangetoondzoo dra de strijders hunne bedaardheid verliezen, worden op last van den surveillant de wapens gestrekttelkens na afloop van den strijd moeten de partijen elkander de hand reiken. Hie AFDEELINGr. De Assauts. Minstens eens in het jaar, bij voorkeur op 's Konings verjaardag, wordt in alle garnizoenen, ter sterkte eener compagnie of meer, een assaut gehouden. Tot bijwoning van dit assaut worden alle officieren van het gar nizoen uitgenoodigd. Bij de regeling der assauts zij men indachtig, dat de verschillende uit te voeren nummers verdeeld worden over alle werkers, welke beschikbaar zijn, daar het anders te vermoeiend voor de wer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 272