262 kers zoude worden, waardoor zij de verschillende bewegingen niet naar behooren zouden uitvoeren en de sierlijkheid der houdingen, hier een hoofdvereischte, verloren zoude gaan. Verder zij men indachtig om, ten einde niet te veel van de aan dacht der toeschouwers te vergen, hun de noodige afleiding te be zorgen door steeds zulke bewegingen te doen uitvoeren, die sterk van elkaar verschillen. Dit laatste is daarom aan te bevelen, omdat een niet deskundig toeschouwer de stooten, slagen, enz., al verschillen zij ook in wezen nog zoo sterk van elkander, niet opmerkt, wanneer dit niet duide lijk zichtbaar is en daar een assaut vooral ook ten doel heeft, te toonen dat de leerlingen zich eene sierlijke houding hebben eigen gemaakt, gepaard aan het hoofdvereischte, bedrevenheid in 't han- teeren der wapens, zoo zal men steeds zorgen dat dit het geval zij Nimmer mag een werker in twee achtereenvolgende nummers optreden, maar moet hem een voldoende tusschenpoos worden ge geven, opdat hij zich van de vermoeienis zal kunnen herstellen. Het Muurtrekken. De werkers zijn op twee gelederen geplaatst, met het front naar elkander, op vier passen tusschenruimte. Men bedient zich hierbij niet van commando's, doch van appèls. Dit laatste geldt ook voor de carré's. Alvorens tot het muurtrekken over te gaan, wordt het saluut gemaakt. Het Saluut. le Beweging. Met de rechterhand het geweer opwerpen en het met die hand bij de greep vattenden elleboog winkelhaaks aan het lijf. 2e id. (Links groeten). Den rechterarm naar de linkerzijde forsch uitstrekken ter hoogte van den schouder en onmiddellijk terugtrekken, te gelijker tijd het hoofd links wenden en links zien. id. (Rechts groeten). Den rechterarm naar de rech terzijde forsch uitstrekken ter hoogte van den schouder en onmiddellijk terugtrekken, te gelij ker tijd het hoofd rechts wenden en rechts zien. 4° id. Den rechterarm voorwaarts strekken, te gelijker tijd

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 273