268 het geweer loslaten en het met de rechterhand hervatten tusschen den grendel en het vizier, den ontlaadstok naar voren (bij het tromplaad- geweer tusschen het vizier en den onderband). 5e id. Het geweer eerst langs de linkerzijde en daarna langs de rechterzijde draaien, door de bajonet te doen voorover hellen wanneer de bajonet daarbij in de richting komt als bij het vellen van 't geweer, de rechterhand in de greep plaat sen en de gevechtspositie aannemen. 6e id. Een sprong voorwaarts. 7° id. Een sprong achterwaarts. 8e id. Het geweer schouderen door de linkerhand te laten opschuiven ter hoogte van den rechter schouder, en met de vingers der rechterhand den beugelkrop omvatten als bij het schou deren van het geweer, daarna de linkerhand in de positie doen vallen. 9° id. De gevechtspositie aannemen door de bajonet voor over te doen hellen, de vingers der rechterhand los te laten en deze hand weer in de greep te plaatsen. Aanm. De leider van het assaut zal er op letten, dat bij den groet naar de linker- en rechterzijden, ook degelijk het hootd naar die zijden worde gewend, daar zulks dikwijls wordt vergeten. Grroote vlugheid is bij het saluut aan te bevelen. De Muur. Beweging voor het le gelid. Beweging voor het 2e gelid. 1. Voorwaarts Stoot. 2. Rechts Weert. 4. Rechts Weert. 3. Nastoot Rechts. 5. JNastoot Links. 6. Links Weert. Herstelt. (Stelling rechts). 2. Rechts Weert. 1. Voorwaarts Stoot. •3. Nastoot Rechts. 4. Rechts Weert. Zie bijlage A van het Yoorschr. betreffende de Wap. en de Schietoef.Draait Geweer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 274