265 In deze muur komen de meest gebruikelijke stooten, weringen en sprongen voor. Het voorgaande moet niet als bindend worden beschouwd, doch slechts als leiddraad, om daarnaar ook audere muren te vormen, welke dan geheel worden overgelaten aan den combinatiezin des onderwijzers. De carré's. De carré's dienen om te toonen, dat men het geweer in alle op zichten meester is. Het verdient echter afkeuring, hieraan andere werkers te doen deelnemen, dan dezulken, waarvan de assautleider ten volle overtuigd is, dat hunne physieke ontwikkeling hen in staat stelt, de daaraan verbonden groote vermoeienissen te weerstaan. De zes ondervolgende gangen van het carré kunnen achtereenvol gend worden uitgevoerd (steeds met een kleine pauze na het einde van elk carré); ook kan men ze drie aan drie splitsen en beurtelings door vier andere werkers doen uitvoeren. Aanm. De leider zij vooral indachtig, dat de werkers niet te dicht op elkaar staan (niet minder dan vier passen). De opkomst (met geschouderd geweer). Twee der werkers komen ter rechter-, de beide anderen ter linkerzij de van de uitvoeringsplaats op één pas afstand van elkander op marchee- ren eeuige (4, 6, a 8 passen) voorwaarts, maken daarna met rotten rechts en links, zoodat zij één gelid vormen (allen onderling een pas afstand) onmiddellijk daarna wordt rechts en links uit de flank gemaakt, zoo dat men het front naar de toeschouwers krijgt; mede eenige (zes a acht enz.) passen gemaakt, halt gehouden en het geweer afgezet. Appèl (zijnde een hoorbaar teeken). Met de rechterhand het geweer opwerpen, met die hand een slag onder de kolf geven en onmiddellijk daarna het geweer met de rechterhand in de greep vatten, het geweer in een cirkel zoo dicht langs het lichaam als mogelijk is omzwaaien, door de punt der bajonet voor waarts naar omlaag te laten dalen en daarna langs de achterzijde weder omhoog en naar voren te zwaaien wanneer dan de punt der bajonet ter hoogte komt als bij het vellen van het geweer, onmiddellijk de gevechtspositie aannemen en daarna het geweer schouderen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 276