268 geweer in horizontale ligging voor de borst brengen, het .met de rechterhand aanvatten iets boven den onderband, de kolf links de kolf laten dalen en ter rechterzijde weer omhoog brengen deze draaiing om de hand tweemaal herhalen en wanneer dit volbracht is het geweer vlug met de rechterhand bij de greep vatten en de linker hand op hare plaats brengen, daarbij den rechtervoet achter den linker plaatsen en de gevechtspositie aannemenhierna rechts uitwijken en van plaats verwisselen het geweer schouderen. Dit driemaal herhalen. Appèl. Het geweer afzetten en rusten. Aanm. Men moet bij dit carré ér vooral op let ten, dat men direct bij de draaiing om de hand de noodige kracht bijzette. 4e Carré. Appèl. De inleiding uitvoeren, vervolgens als bij het 2e carré, met uit zondering dat men het geweer, in plaats van tweemaal, driemaal ronddraait, daarna de gevechtspositie aannemen, het geweer laden en hoog aanleggen. Appèl. Yuren, onmiddellijk hierna het geweer met beide handen zoodanig opwerpen, dat men langs de rechterzijde den kolfslag kan toebrengen; dien uitvoeren en onmiddellijk de gevechtspositie hernemen, daarna rechts uitwijken en van plaats verwisselen en het geweer schouderen. Dit driemaal herhalen. Appèl. Het geweer afzetten en rusten. 5e Carré. Appèl. De inleiding uitvoeren. Appèl. Een uitval doen, onmiddellijk het geweer met beide handen terug trekken en het op den rechterschouder leggen met den onderband tegen den hals, de kolf naar achteren en een weinig hooger dan de

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 279