269 bajonet en de rechterhand in de positie; te gelijker tijd den linker voet terugtrekken. Met de linkerhand het geweer eene zwaaiende beweging geven dooi de tromp forsch naar rechts te drukken, zoodat het geweer zich om den hals draait, daarbij de linkerhand loslaten: de kolf alsnu links vóór weer terugkomende, wordt onmiddellijk de rechterhand in de greep geplaatst, het geweer krachtig naar de rechterzijde afgerukt en de ge vechtspositie hernomen; daarna met de rechtsche uitwijking- van plaats verwisselen; het geweer schouderen. Dit driemaal herhalen Appèl. Het geweer afzetten en rusten. 6C Ca9 ré. Appèl. De inleiding uitvoeren. Appèl. Het bovenlijf rechts wenden, den rechtervoet rechts van den linker plaatsen, te gelijker tijd het geweer met de rechterhand loslaten en onmiddellijk daarna bij den onderband hervatten, den rechterarm winkelhaaks aan het lijf, de linkerhand daarbij in de positie doen neervallen; men heeft thans het geweer in verticalen stand voor zich, de tromp echter een weinig voorover hellende. Appèl. Met de rechterhand het geweer naar den rechter nevenman wer pen, onmiddellijk daarna het bovenlijf links wenden en het geweer van den linker nevenman vangen met de rechterhand in de greep en de linker bij den onderband, terstond den rechtervoet links achter waarts afzetten en de houding aannemen van „Om te vuren knielen." Appèl. Het geweer met beide handen opwerpen, zoodat men een kolfslag langs de rechterzijde kan maken, dien uitvoeren en te gelijkertijd opstaan en de gevechtspositie aannemen; daarna het geweer schou deren en met de rechtsche uitwijking van plaats verwisselen wanneer dit driemaal herhaald is, blijven de werkers in de gevechtspositie staan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 280