271 beschouwd wordt dat hij, die hierbij de meeste stooten of slagén heeft toegebracht, overwinnaar isdaarna wordt het saluut uitgevoerd en reikt men elkaar de hand. De onderwijzer zal er nauwlettend op toezien, dat gedurende het trekken, de werkers niet tot elkaar spreken, kunnende zulks aan leiding geven tot verwikkeling en ongelukken. AANSTELLING YAN MEESTERS en PRÉVDTS. Aangezien de assauts hoofdzakelijk ten doel hebben, lust en ijver voor den wapenhandel op te wekken, behooren zij met den meest mogelijken militairen luister plaats te hebben en moet ook het overige van den dag door de militairen feestelijk worden doorgebracht. Gedurende het assaut doet de muziek zich hooren. Op den dag van het assaut heeft ook de aanstelling van prévöts en meesters plaats en worden de brevetten uitgereikt. Om voor prévöt in aanmerking te komen, wordt vereischt: de bekwaamheid tot het geven van onderricht in de Ie afdeelinghet zonder fouten uitvoeren van de lessen in de He afdeeling; bedreven heid in het trekken en in h et hanteeren van de lanshet geven van onderwijs in de Ie afdeeling van de sabel (Siebenhaar) en het zonder fouten uitvoeren van de twee andere afdcelingen. Yoor den graad van meester wordt bovendien vereischtbekwaam heid tot het onderwijzen van de in de He afdeeling voorkomende lessen, alsook van de drie afdeelingen van de sabel. Behalve het brevet ontvangt ieder meester eene gratificatie van f 10 en ieder prévót eene gratificatie van 5. Tevens wordt hun verstrekt een distinctief, bestaande uit eene gekruiste sabel en ba jonet, gedekt door eene kroon, te dragen op den linker bovenarm. Yan de aanstelling tot prévót of meester wordt aanteekening ge houden in het stamboek. Gombong1885. C. P. H. Campen. Naschrift van de Redactie. Het was eene treurige taak voor de redactie, het vorenstaand artikel, den laatsten arbeid van een gewaardeerd medewerker van

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 282