272 het Indisch Militair Tijdschrift, voor den druk gereed te maken. De le luitenant der infanterie C. F. H. Campen was een dier offi cieren, zooals men er zeker gaarne velen aan het Indisch leger zal toewenschen. Te velde een onversaagd aanvoerder en voorganger zijner troepen de eervolle melding, die hij zich, nog geen jaar officier zijnde, verwierf en de Militaire Willemsorde, die hemeenigen tijd later zoo welverdiend ten deel viel, zijn daarvan, de bewijzen was hij bovendien op wetenschappelijk gebied bij voortduring ijve rig werkzaam. Het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land-en Vol kenkunde, het Bataviaasch Genootschap en het Indisch Militair Tijd schrift namen verschillende artikelen van zijne hand op. In zijne militaire geschriften kenmerkte hij zich steeds door een diepe keunis van de inwendige huishouding van het leger, gepaard aan eene vurige belangstelling in het lot van den soldaat. Het was dan ook eene uitmuntende keuze van het Departement van Oorlog, hem bij het korps Pupillen als opvoeder werkzaam te stellen. Zoo iemand, dan was Campen de man, om door voorbeeld en leering, aankomende jongelingen tot soldaat te vormen en hun die liefde voor hun stand in te boezemen, die hij zelf in zoo hooge mate bezat. Te vroeg, helaas! werd hij aan zijn nuttigen werkkring en aan het leger, waarvan hij een sieraad was, ontnomen. Door de hand van een ellendigen moordenaar getroffen, bezweek hij den 23en Januari jl. onder hevige smarten aan de gevolgen der hem toegebrachte wonde. Wij hopen dat zijn laatste arbeid, ontstaan uit de diepgevoelde overtuiging van de dringende noodzakelijkheid om de Indische infan terie beter vertrouwd te maken met het gebruik van hare hier nog zulk eene groote rol spelende bajonet, dienstbaar zal kunnen zijn aan de oefening van dat wapen, dat hij zoo met hart en ziel liefhad. (1) Red. (1) De uitgevers van dit tijdschrift hebben het voornemen zijn arbeid, ten voor- deele zijner nagelaten betrekkingen, afzonderlijk verkrijgbaar te stellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 283