309 posten in de XXII Moekims, deed hij den 14en, 15en en 19en Juli ver schillende excursiën. Op den eersten dezer dagen werden aan weers zijden van den weg de door den vijand uitgezette posten waargeno men, vanwaar zij met eenige granaatschoten en infanterie-salvo's ver dreven werdenbij den terugmarsch werd in de kampong R e 1 o n g, die evenals de overige verlaten bleek te zijn, het huis van een be kenden kwaadwillige verbrand. Men vond hier een buitengewoon grooten voorraad rijst en eenige patronen voor achterlaadgeweren. Den 15en Juli was de colonne door het drassig terrein verhinderd het plan het doorzoeken van de kampongs ten zuiden van den weg te volvoeren, en moest zij zich er toe bepalen, in de kampong Loe- boeh (ten westen van Lepong), een veertigtal granaten te werpen. Den 19™, toen het terrein weder beter begaanbaar was, werd op nieuw uitgerukt. In de evengenoemde kampong, die mede geheel verlaten was, werden, volgens aanwijzing van den gids, de woningen der ons slechtgezinden aan de vlammen prijs gegevenop den terug marsch werden de troepen aanhoudend beschoten, zoodat zij twee gewonden bekwamen. Na deze voorvallen hielden de vijandelijke benden zich in den eer sten tijd meer in de XXVI Moekims op, en werden daar, zooals beneden zal blijken, bij herhaling gevechten geleverd, terwijl het in de XXII Moekims betrekkelijk rustig bleef; slechts enkele malen werden onze troepen verontrust. Zulks geschiedde o. a. den 31en Au gustus door een aanval op het transport tusschen Montassik on Pantej Kar an g. Door tijdige waarschuwing van bevriende zijde had de étapen-commandant de gelegenheid gehad, het detachement te versterken, zoodat het mogelijk was de in het struikgewas verscho len Atjehers aan te vallen en op de vlucht te drijven, met verlies van een doode en 5 gewonden; aan onze zijde werden 3 man licht gewond. In den nacht van 28 op 29 September deed de vijand in grooten getale eene poging, om zich van Djerir meester te maken, welke echter ten eenenmale mislukte. Gedurende 1^ uur onderhield hij een hevig geweervuur op den post, zonder andere schade aan te richten dan dat een dwangarbeider een schampschot bekwam. Dit vuur werd door het geschut van Djerir en

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 320