318 uitrukte, werd zij uit den boschrand aan weerszijden van het door haar begaan terrein hevig beschoten, zoodat een man gedood en 3 gewond werden. Ook de post ïoengkoep werd te gelijker tijd beschoten, ten gevolge waarvan een officier licht werd ge kwetst. Na een vuurgevecht van een half uur trokken de aanvallers af in noordwestelijke richtingdaar de Pas sar Tjot Rang als verza melplaats der vijanden bekend stond, werd vermoed dat zij over Kr o eng Kali en Ar oen derwaarts zouden terugkeeren. Daarom werd aan den schout te Kota Radja, C. J. Y an der Zijl, opge dragen met zijne pradjoerits en gesteund door eene militaire macht, sterk 4 officieren en 100 minderen, te onderzoeken of zich in die kampongs kwaadwilligen ophielden of gewonden verpleegd werden. In de nabijheid der missigit Siëm stuitte de troep op eene bende Atjehers, welke zich achter den boschrand schuil hield en vandaar op de onzen vuurde met het gevolg, dat de schout een doodelijk schot bekwam en een militair, twee pradjoerits en een dwangarbeider gewond wer den. De vele vijandelijke benden, die volgens de ingekomen be richten rondzwierven, maakten het noodig den 7en Augustus in verschillende richtingen militaire detachementen uit te zenden, waarvan enkele op de kwaadwilligen stuitten en zware verliezen leden. Een van deze detachementen, sterk 2 officieren en 60 man, dat van Lambaroe naar Pajaoe moest marcheeren, stuitte nabij P assar Tjot Rang op een overmachtigen vijand, zoodat het zeer spoedig niet minder dan 8 dooden en 18 gewonden bekwam, onder welke laatste ook de gids, die het naar Pajaoe moest geleiden. Ook in den rug bedreigd, besloot de commandant, de kapitein P. O. Bode,naar Toengkoep terug te trekken; doch de vijand drong zoo sterk op, dat de gesneuvelden moesten worden achtergelaten en de geweren van deze grootendeels in handen der aanvallers vielen. Een uit Toengkoep gezonden patrouille slaagde er later in, zeven lijken der gesneuvelde soldaten op te sporen en naar dien post te brengen. De terugtocht van het detachement naar Toengkoep kostte

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 329