STUDIËN OYER HET BRITSCH-INDISCHE LEGER. (1) II. Het leger in Bombay. (2) a. Organisatie. 1. Samenstelling en Indeeling. A. Het staande leger. a. De tactische en technische troepen. Samenstelling. Zooals uit het voorgaande blijkt, is het Britsch-Indische leger in drie hoofddeelen verdeeld: de legers van Bengalen, Bombay en Ma dras. De opperbevelhebber van het geheele leger is tevens opperbe velhebber van het leger in Bengalen. De legers in Bombay en Ma dras hebben een afzonderlijken opperbevelhebber, evenals beide laatst genoemde presidentschappen een afzonderlijken Gouverneur hebben, (3) die hunne instructiën ontvangen van het hoofdbestuur te Calcutta (Simla). Wat betreft de détails van beheer, gelden voor elk dezer drie legers afzonderlijke bepalingen. Ik zeg de détails; want voor de hoofdbeginselen gelden Queen's Regulations (waarvan de laatste uitgave is van 1883), terwijl elk dezer drie legers nog zijne eigene (1) Zie de No's. 8, 9,10 en 11 van den vorigen jaargang. Van geachte zijde aangezocht, deze studiën voorloopig niet te staken, hoop ik aan het gros der lezers geen on dienst te doen, wanneer ik aan dat verzoek gevolg geef en thans de vervolgen geregeld aan bied. De Errata volgen later. (2) Naar de offieieele bronnen van denzelfden datum als de vorige The Bombay Army List. 1st April 1885. Compiled, by permission of Governement, in the Adjudant General's office, Head Quarters. Printed and published at the Bombay Education Society's Press, Byculla. London, Henry S. King and Co, Cornhill. Price monthly One Rupee, or Rs. 1 - 4 including Indian postage. Per Annum Rs. 10 in advance, post- free in India. (3) Zie Regulations and orders for the army of the Bengal Presidency, 1880.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 361