352 havildar), 1 Inlandsch korporaal-instructeur (drill naick), 8 sergeanten administrateurs (pay havildars), die de functiën vervullen van sergeant majoor, 1 tamboer-majoor en 1 pijper-majoor, allen Inlanders. Zij vormen den „non-effective staff". (1) Ofschoon omtrent muziek korpsen niets wordt vermeld, mag worden aangenomen, dat zij bij sommige Inlandsche regimenten, evenals in Bengalen, bestaan. Aan Europeanen en Inlanders telt dus elk regiment Bombay-Infanterie evenals een Bengaalsch regiment, 841 man. De commandant van het regiment heeft den rang van kolonel of luitenant-kolonel. De vleugelcommandanten zijn, evenals in Bengalen, in den regel hoofd officieren (luitenant-kolonel en majoor) en soms kapitein; terwijl de vleugelofficieren in den regel subalterne officieren (kapitein en lui tenant) en bij uitzondering majoor zijn. Eindelijk zijn bij elk In landscli regiment in den regel een paar Europeesche officieren (lui tenants) voor het gros ter beproeving gedetacheerd, om later over te gaan bij het officierskorps van het Britsch-Indische leger. De oudste vleugelcommandant draagt den titel van tiveede commandant evenals in Bengalen; terwijl een der vleugelofficiereu, gelijk aldaar, de functiën vervult van Europeesch adjudant. De officier van Gezond heid is surgeon of surgeon major. 1 (3) Num mer. NAAM. "Wanneer opgericht. Uniform. Uitmon stering. Garnizoensplaats. 1 2 3 4 5 7 8 9 10 12 (2) Prince of "Wa les's Own. (3) (4) (3) n 1796 1796 1796 1796 1796 1796 1796 1797 1797 1799 rood. rood. rood. jagers groen. rood. rood. rood. rood. rood. rood. wit. wit. blauw, scharlaken rood, zwart, wit. wit. zwart, zwart. 1 geel. Poona, Kirkee, Malegaon. Ahmedabad, Sadra. (2) Poona. Aden, Perim, Zaila, Ber- bera. Mhow. Ahmednagar. Nusseerabad. Bombay, Tanna. Bhuj. Poona. (1) Ofschoon dit niet vermeld werd in de Bengal Army List, mag worden veron dersteld, dat deze non-effeetive staff ook bestaat bij een Bengaalsch regiment. Sepoys, Spahis (in Algerië) en Cipayers drukken hetzelfde uit. (2) Grenadiers. (3) Lichte Infanterie. (4) Jagers (scherpschutters).

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 363