354 De totaalsterkte der Britsche Cavalerie in dit gouvernement be draagt dus 476 man. 2. De Bombay Cavalerie. De Britsch-Indische Cavalerie van dit gouvernement telt verschil lende korpsen. a. De Lanciers van Bombay. Deze Cavalerie vormt 2 regimenten. De formatie van elk regiment is 6 troops of 3 eskadrons en voorts 1 commandant (luitenant-kolo nel of kolonel), 3 eskadronscommandanten (luitenant-kolonel, majoor, ritmeester), 4 eskadronsofficieren (ritmeester, luitenant) en 1 officier van Gezondheid (surgeon), allen Europeesche officieren, benevens de volgende Inlanders1 ressaldar-major, 2 ressaldars, 1 woordie-major, 3 ressaidars, 6 jemadars, 1 kote duffadar major (waarschijnlijk den rang hebbende van onzen adjudant-onderofficier), 1 opperwachtmees ter-hoefsmid (farrier major), 6 kote duffadars, 30 duffadars, 6 trom petters, 30 naicks en 463 sowars (ruiters). Totaal 550 Inlanders (die bij deze regimenten Assameezen worden genoemd), dus evenveel, wat het totaal betreft, als een Bengaalsch regiment Cavalerie. De organieke totaalsterkte van een regiment lanciers in Bombay wordt dus 9 Europeesche officieren en 550 Inlanders, samen 559 man. Omtrent de Europeesche officieren valt hetzelfde aan te teekenen als hetgeen is gezegd bij de Britsch-Indische Cavalerie in Bengalen. Een der eskadronsofficieren is de Europeesche adjudant van het regiment en het gros der daarbij gedetacheerde officieren bestaat uit de luitenants, die zich hebben opgegeven als candidaten voor het Staff Corps. De totaalsterkte der regimenten lanciers van Bombay bedraagt dus 6 eskadrons en 1118 man. Het 1° regiment ligt te Quetta en Pishin, het 2e regiment te Deesa en Rajkot in garnizoen. Uniform donkergroen. b. Het 3e regiment Inlandsche Lichte Cavalerie. Dit regiment draagt den eerenaam van Queen's Own en heeft dezelfde formatie als de beide voorgaande korpsen. Het ligt te Neemuch en Nusseerabad in garnizoen. Uniform donkergroen. c. De Poona ruiterij. (Poona ITorse). De formatie is dezelfde als die van de drie voorgaande regimenten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 365