358 van Bombay zijn verspreid over de volgende garnizoenen2 te Bombay, 2 te Aden, 1 te Quetta. De formatie van het Europeesch personeel der batterij is reeds opgegeven in het eerste gedeelte van dit opstel. Yier dezer batterijen hebben elk bovendien aan Inlandsch personeel1 tindal, 6 magazijnsknechten, 2 puckallies, 2 tentknechten, 2 vegers; samen 13 personen. De 5e vestingcompagnie draagt den specialen naam van de kameel- batterij van Aden. Alleen de formatie van het Inlandsch personeel verschilt van die der 4 andere compagnieën. De batterij telt 30 kameelen en voorts: 1 tindal, 6 magazijnsknechten, 2 tentknechten, 2 puckallies, 2 vegers, 27 kameeldrijvers; samen 40 personen. Totaal der Vestingartillerie: 600 man. De emplacementstaat der Britsche Artilerie van het leger van Bombay is als volgt samengesteld Yan de Britsche Artillerie bevinden zich dus in het gouverne ment van Bombay: Rijdende Artillerie1 batterijen Yeld-, zware Yeld- en Bergartillerie 13 Vestingartillerie5 Legerdivisie (militaire afdeeling). Garnizoen. Rijdende batterij. Veld batterij. Zware veldbatterij. Berg- batterij. Kameel- batterij. Vesting batterij. Toelichtingen. Poona division Kirkee 1 2 De zware veld- en de Akmednagar. 1 bergartillerie worden Mhow division Mhow 1 1 gerekend te behooren Nusseerabad. 1 tot de Artillerie .van Neemuch 1 het veldleger, terwijl Bombay district Bombay 2 de kameelbatterij tot Aden brigade. Aden r> 1 1 de vestingartillerie be Northern division. Deesa 1 hoort. Ahmedabad. 1 Bij de berekening der Sind division Hyderabad. 1 n formatie uit een tac Kurrachee 1 tisch oogpunt wordt Belgaum district Belgaum 1 n D het Inlandsch perso Quetta district Quetta 1 1 neel der werklieden (1) en andere volgers bui ten rekening gelaten. (1) Ie het eerste gedeelte van dit opstel, zie hladz. 789, jaargang 1885, wordt gesproken van vuurwerkers en andere volgers. Men leze hiervoor werklieden enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 369