360 Rijdende Artillerie6 vuurmonden, 1 batterijen Veld- en Berg- 86 15 Vesting- 5 De Artillerie van het veldleger in het gouvernement van Bombay telt dus 16 batterijen en 92 vuurmonden, benevens 2310 man, waar van, zooals uit het voorgaande is gebleken, het gros uit Europeanen bestaat, de Inlandsche drijvers, volgers en werklieden, aan de batte rijen toegevoegd, niet medetellende. IV. De Genietroepen. Zooals te verwachten is, bestaan ook voor dit gouvernement de Genietroepen uit Britsche en Britsch-Indische. 1. De Britsche Genietroepen. In het eerste gedeelte van dit opstel is reeds gezegd, dat de 43e compagnie te Kirkee in garnizoen ligt en van de formatie niet anders wordt vermeld dan dat de compagnie telt 1 kapitein-ingenieur, com mandant en 1 sergeant-majoor. 2. De Britsch-Indische Genietroepen. Deze troepen zijn vereenigd tot het korps sapeurs en mineurs van Bombay, dat 5 compagnieën telt. Het korps is over de navolgende garnizoenen verspreid !le compagnie te Kirkee, 3e Bombay en Kurrachee, 4e Mangi 5e Kirkee. Uniform scharlakenrood, uitmonstering blauw. De formatie van het korps is1 luitenant-kolonel, commandant, 5 kapiteins, compagniescommandanten, 1 adjudant, 1 kwartiermeester en tolk, 1 instructeur voor het militair seinwezen en de telegraphie, 2 officieren voor speciale diensten, 1 officier van Gezondheid, 1 con ducteur, 1 sergeant-majoor, 1 sergeant-kwartiermeester, 4 sergean ten, 4 korporaals (first corporals), 4 vice-korporaals (second corpo rals), allen Europeanen, benevens de navolgende Inlanders5 suba- dars, 5 jemadars, 20 havildars, 10 hoornblazers, 40 naicks, 400 Oe d y) d

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 371