363 3 chefs van den Staf bij de legerdivisiën (luitenant-kolonel, majoor) 3 militaire afdeelingen (majoor, kapitein) 4 brigades (brigade major). Tot de Inspectie der Artillerie behoort, voor het leger van Bombay, 1 majoor, hoofdinspecteur der draagbare vuurwapenen 2 kapiteins, inspecteurs b. De Militaire Verkenningen. Voor het leger in Bombay bestaat deze diensttak uit: 1 brigadier, chef der militaire verkenningen, 1 luitenant-kolonel, sous-chef. Beide hoofdofficieren vormen met een referendaris (kapitein honorair) het hoofdbureau der militaire verkenningen te Bombay. Voorts bestaat deze diensttak nog uit 6 officieren (majoor, kapi tein, luitenant), die bij den staf der legerafdeelingen of in speciale betrekking zijn geplaatst. (1) Zie verder het eerste gedeelte van dit opstel. (2) Een afzonderlijk bureau voor Kondschapsdienst (Intelligence Branch) schijnt voor het leger van Bombay niet te bestaan. (1) Quartermaster-General's Department en Adjutant-General's Department vor men ook in het Engelsche leger het groote lichaam, dat General Staff wordt genoemd, ofschoon elke diensttak een eigen chef heeft. (2) Op bladz. 884, jaargang 1885, is ad c foutief opgegeven wat later op pag. 896 nog eens ad u vermeld wordt. Men leze dus voor c op pag. 884 wat onder t op pag. 896 wordt gezegd. De noot (2) op pag. 884 komt te staan achter het slot der rubriek Militaire Verkenningen en wordt zoodoende noot (3) op pag. 884. Noot (1) op pag. 896 wordt dus noot (2) op pag. 884 en noot (2) op pag. 896 wordt noot (1) op diezelfde bladz. In verband hiermede moeten dus regel 2 t/m 9 van boven op pag. 884 wor den doorgeslagen. Er is mij gevraagd wat het werk is van het Quartermaster-Ge- neraVs Department. Ik antwoord daarop met eene verwijzing naar de Regulations and Orders for the Army of the Bengal Presidency (1880), pag. 69 „Officers of the quar termaster-general's department are entrusted, under the orders of the general officer „in command, with the duty of quartering, encamping, embarking, disembarking, and „moving of troops. They are required to have a perfect knowledge of the state of the „roads, and the features of the country applicable to defence; also of the courses of „rivers and the power of inundation. In coast districts, they are further to possess „accurate information of practicable points of landing, the best positions for defence „in their immediate vicinity, and the particular winds and periods of tide that afford „an enemy facility in approaching the coast." De afdeeling Adjutant General's De partment verricht zuiver bureaudienst (waartoe ook het Personeel van het leger behoort).

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 374