364 c. Het Departement der Militaire Justitie. De formatie is voor het leger van Bombay: 1 kolonel, advocaat-fiscaal, 2 auditeurs-militair (majoor en kapitein). Het gouvernement is in 2 militaire auditiën verdeeld. De advocaat fiscaal bevindt zich in het hoofdkwartier. d. De staf voor liet militair onderwijs. Onder deze rubriek worden begrepen de volgende speciale be trekkingen I. Instructeur voor het garnizoensonderwijs (Garrison Instructor). 1 majoor. II. Adjunct-Inspecteur der gymnasia (Ass. Inspector of Gymnasia). 1 majoor. III. Instructeur voor liet militair seinwezen (Army Signalling). 1 kapitein-ingenieur. IV. Departement van militair onderwijs (Army Educational Dep.) 1 luitenant-kolonel, inspecteur der militaire scholen, 2 civiele ambtenaren, onder-inspecteurs. e. liet materieel der Artillerie. Zie eerste gedeelte van dit opstel. De chef van het materieel in elk der drie legers draagt den titel van inspecteur-generaal. Die van het leger van Bombay is generaal-majoor, terwijl de chefs in Ma dras en Bengalen respectievelijk kolonel en majoor zijn. Alleen voor het gouvernement van Bombay behooren tot het per soneel bij het Materieel der Artillerie de ondervolgende warrant officers 1 plaatsvervangende commissaris, 3 assistent-commissarissen, 1 plaatsvervangend assistent-commissaris, van wie de eerste den honorairen kapiteins- en de overigen den ho- norairen luitenantsrang bezitten, (1) (1) De overige, op verschillende bureaux en bij sommige diensten werkzaam gestelde warrant officers in het leger van Bombay zijn: Behalve 2 (kapiteins-honorair) plaatsvervangende commissarissen, Behalve die, werk- V 2 (luitenants-honorair) assistent-commissarissen, die, werk zaam bij 1 plaatsvervangend assistent-commissaris, zaam bij de Inten- 7 conducteurs, i de Openbare dance. 2 onder-conducteurs, 1 Werken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 375