365 30 conducteurs, 17 onder-conducteurs, 10 dienstdoende onder-conducteurs, 3 civiele ambtenaren, meesters hoofdwapen-con troleurs. f. Het Departement der Militaire Administratie. Zie het eerste gedeelte van dit opstel. In de Bombay Army List wordt nog vermeld als tot de formatie der Militaire Administratie te behooren de betaalmeesters voor de pensioenen. (1). Voorts wordt daarin melding gemaakt van een tak van dienst, die ook bij bet Bengaalsche leger bestaat: g. Het beheer der Meeding voor het leger. Ofschoon de Bengal Army List voor het leger van Bengalen slechts melding maakt van 1 kolonel, geeft de Bombay Army List aan, dat deze tak van dienst voor bet leger van Bombay bestaat uit: 1 kolonel, superintendent, 1 luitenant-honorair, magazijnmeester, en 1 onder-conducteur, assistent-meester-kleeder- maker. h. Het Departement der Intendance. De Intendance van bet leger in Bombay telt: 1 kolonel, chef, commissaris-generaal, 1 plaatsvervangende commissaris-generaal (kolonel) 2 assistent-commissarissen-generaal der le kl. (kolonel, lt.-kol.) 3 plaatsvervangende assistent-commissarissen-generaal le kl. (id.) 3 2e kl. (id.) 9 9e *7) Y) Y V u Y> Y Y) (1) Er is mij gevraagd naar de formatie van het personeel der Militaire Adminis tratie bij de korpsen. Bij elk Britsch regiment Infanterie en Cavalerie zijn bij den staf ingedeeld een quartermaster en een paymaster. De quartermaster wordt in de formatie genoemd (zie eerste gedeelte van dit opstel), maar de paymaster niet, ofschoon hij uitdrukkelijk vermeld wordt als tot den staf te behooren. Alle paymasters hebben den honorairen rang van kapitein of majoor, terwijl slechts sommige quartermasters den honorairen rang van kapitein hebben. Onder eerste gedeelte van dit opstel verstaat men alles wat op Bengalen betrekking heeft. Het tweede gedeelte doelt op Bombayhet derde op Madras.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 376