366 6 onder-assistent-commissarissen-generaal der 1° kl. (maj., kap.) fi 2e (majoor, kapitein, luit.) benevens de volgende warrant officers: 1 plaatsvervangende commissaris met den titel van kapitein-honorair, 1 assistent-commissaris luitenant- 1 plaatsvervangende assistent-commissaris (luitenant-honorair) 9 conducteurs, 10 onder-conducteurs. Eene onderafdeeling der Intendance is: i. Het Transportwezen. Voor het leger van Bombay telt deze tak van dienst: 1 kolonel of luitenant-kolonel, chef (assistent-commissaris-gene raal der 2e kl.), 1 kolonel of luitenant-kolonel (plaatsvervangend assistent-com missaris-generaal), 1 kapitein (onder-assistent-commissaris-generaal der le kl.), 1 luitenant 2e 1 civiel ambtenaar, toegevoegd aan den chef, benevens de volgende warrant officers: 1 conducteur, 1 onder-conducteur. Deze personen maken den tak van dienst uit, bekend in de Bengal en Bombay Army List onder den naam van Transport Branch. Behalve dezen vermeldt de Bombay Army List nog een tak van dienst, genaamd Transport Department. Deze schijnt geen onderdeel uit te maken van de Intendance. Als eenige toelichting wordt de uitdrukking Indian troop service er bij gemeld. Als personeel wordt slechts 1 kapitein opgegeven. k. De Staf der Genie. Tot den Staf der Genie behooren zoowel de Britsche als de Britsch-Indische officieren. Een departement voor het beheer der militaire bouwwerken (Mi litary Works Department) schijnt voor het gouvernement van Bombay afzonderlijk niet te bestaande Army List maakt er althans geen IJ V V Y> Y) T)

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 377