867 gewag van. Wel bestaat er voor dit gouvernement een afzonderlijk Departement voor Openbare Werken (Public Works Departement); maar uit het eerste gedeelte van dit opstel is gebleken, dat het technisch persoueel van dit departement uit officieren der Genie be staat, terwijl uit de taak, die aan de verschillende bij dit departe ment geplaatste officieren is toegewezen, mag worden afgeleid, dat dit departement zoowel een civiel als militair departement van Open bare Werken is. Immers twee der tot dit departement behoorende ingenieurs zijn b. v. belast met het toezicht over de verdediging van de hoofdplaats Bombay, twee andere ingenieurs b. v. met dat over het torpedowezen te Bombay en te Kurrachee. Dit departement heeft de volgende formatie:' a. Afdeeling Secretariaat. 1 luitenant-generaal, chef van het departement en secretaris van het gouvernement, 1 civiel ambtenaar (onder-secretaris van het gouvernement), 1 generaal-majoor, toegevoegd secretaris van het gouvernement, 1 kolonel, toegevoegd onder-secretaris van het gouvernement, 1 civiel ambtenaar, 1 B assistent- b. Afdeeling Controle. 1 luitenant-kolonel, 1 kapitein. c. Afdeeling Spoorwegen. 1 generaal-majoor 1 zie Secretariaat. 1 kolonel, 2 majoors, 3 kapiteins. cl. Afdeeling Personeel. Formatie 1 luitenant-generaal, zie Secretariaat. Hoofd-in- 1 generaal-majoor, genieurs der le klasse. 1 kolonel, hoofd-ingenieur der 3e klasse. (1) 3 kolonels, dirigeerende ingenieurs der le klasse, 1 kolonel, n 2e B (1) Bij het Secretariaat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 378