369 l. De Geneeskundige dienst. Ook in het leger van Bombay bestaat de militaire geneeskundige dienst uit twee hoofddeelenBritsclie en Britsch-Indische. De Geneeskundige dienst in dit gouvernement, die onder de beve len staat van den chef van den Britschen Geneeskundigen dienst, is in vier afdeelingen (circles) verdeeld. Aan het hoofd van elke afdee- ling staat 1 kolonel (Deputy Surgeon General); twee dezer hoofd officieren behooreu tot den Britschen, 2 tot den Britsch-Indischen dienst. Die afdeelingen zijnBombay, Poona, Mhow en Sind. De chefs dezer afdeelingen zijn tevens chefs van den geneeskundigen dienst bij de legerdivisiën van dezen naam en behooren als zoo danig tot den staf dezer divisiën. De op de navolgende plaatsen gestationneerde officieren van Ge zondheid zijn ondergeschikt aan den Chef van den Britschen Genees kundigen dienst De overige officieren van Gezondheid zijn ondergeschikt aan den chef van den Britsch-Indischen Geneeskundigen dienst. Evenals in het gouvernement van Beugalen, omvat deze dienst zoowel den militairen als den civielen Geneeskundigen dienst. 1886, Dl. I. 24 Af deeling Bombay. Af deeling Poona. Aden. Ahmednagar Belgaum. Kirkee. Bombay. Khandala. Deolali. Kolhapur. Dharwar. Malegaon. Junjeera. Poona. Kaladgi. Purandhar. Perim. Satara. Rairee. Sirur. Tanna. Sholapur. Af deeling Mhow. Af deeling Sind. Asii'garh. Bushire. Ahmedabad. Ghizree. Augur. Hyderabad. Bhuj. Jacobabad. Baroda. Jask. Bulsar. Kurrachee. Broach. Sukkur. Bassadore. Beneyens al Deesa. le militaire Dwarka. posten ten Indore. zuiden van Khundwa. Sibi. Mhow. Mehidpur. Mount Abu. Neemuch. Nusseerabad. Rajkot. Surat. Sadra. Tavaghur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 380