371 Het korps Apothekers. Zooals reeds gezegd is, wordt dit korps Subordinate Medical De partment genoemd, terwijl de daartoe behoorende leden worden ge noemd Medical Warrant Officers. Het korps telt in het leger van Bombay 3 hoofdapothekers, (1) 23 apothekers der L klasse, 1 32 assistent-apothekers der le klasse, 23 onder-assistent-apothekers, waaronder Armenianen en velen van Portugeesche afkomst (Israëlie ten?), benevens Inlanders. Sanitaria vindt men te Colaba, Purandhar, Ghizree, Mount Abu, Salabat Khan's tomb, Ahmèdnagar en Taragarh. (2) Zij worden ge commandeerd door een majoor of kapitein (ook wel luitenant) der Infanterie, aan wien soms een luitenant, stafofficier, is toegevoegd. Tot den staf behoort ook de dirigeerende officier van Gezondheid. (3) m. De Veterinaire dienst. Tot welken dienst, Britschen of Britsch-Indischen, de paardenartsen van het leger in Bombay belmoren, wordt niet vermeld in de Bombay Army List (zie eerste gedeelte van dit opstel). De formatie is overigens: 1 inspecteur, 3 artsen der le klasse, 9 artsen. Bovendien telt het korps voor Bombay een inspecteur, die aan het hoofd der militaire stoeterijen in dit gouvernement staat. Omtrent remonte, militaire stoeterijen en veefokkerijen meldt de Bombay Army List niets. 17 9e (1) Wordt niet vermeld van welke klasse. Zie eerste gedeelte van dit opstel. (2) Op pag. 9 der Bombay Army List, bij de Indeeling van het leger, worden slechts 4 dezer sanitaria vermeld, namelijk die te Colaba, Purandhar, Mount Abu en Ghizree. (3) Het sanitarium te Colaba is tevens depót. Over de depots later.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 382