372 n. De Plaatselijke Staf. De Plaatselijke Staf in het gouvernement bestaat slechts uit sta tions-stafofficieren en fortadjudanten. Er is slechts 1 fortadjudant, een majoor der Britsch-Indische Infanterie, te Asirgark. De formatie aan stations-stafofficieren is 2 der le klasse (kapitein en luitenant), 2 2e (kapitein), 4 3e (luitenant), 6 4e (kapitein en luitenant). Het gros dezer officieren is van de Infanterie, enkelen zijn van de Cavalerie. o. De Brigade Staf. Zie het eerste gedeelte van dit opstel. De formatie voor het leger in Bombay is 2 brigadecommandanten der le klasse,! 4 2e J Brigadiers. Deze commandeerende officieren zijn van de Infanterie, Cavalerie, Artillerie en het Staff Corps. p. De Divisie Staf. Zie het eerste gedeelte van dit opstel. Er zijn 3 divisiën, waarvan de commandeerende officieren den rang hebben van luitenant-gene raal of generaal-majoor. Een dezer is van het Britsche leger, de twee anderen zijn van het Staff Corps. De formatie is dus 3 generaals, divisiecommandanten, 3 adjudanten (majoor, kapitein, luitenant). Indeeling van het leger. Zie, wat de algemeene beginselen betreft, het eerste gedeelte van dit opstel. Omtrent de cantonment magistrates zij nog aangeteekend, dat som migen in het gouvernement van Bombay geene officieren, maar civiele ambtenaren zijn en dat de officieren, zooals in het gouvernement van Bengalen van verschillende rangen (kolonel tot luitenant) zijn. Men vindt voor Bombay die ambtenaren op de ondervolgende plaatsen Aden, Ahmedabad, Belgaum, Neemuch, Deesa, Jacobabad, Poona

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 383