380 - „instructions judiciaires et la defense des accuses, 1' art militaire. „Pour les capitaines (academia de capitanes) les matières étudiées „sont: les devoirs du chef de bataillon, du lieutenant-colonel et du „colonel, l'école de division, les ordonnances générales de l'armée „dans toute leur extension, l'organisation de l'armée espagnole, „l'administration générale des troupes, l'armement, l'équipement, „l'habillement, la justice militaire." „Les conférences dilférent des Académies, en ce que les matières „qu'on a coutume d'y traiter sont plus générales, qu'elles portent „sur des points s'écartant parfois largement des sciences militaires „pures, qu'elles ont un but non pas tant didactique absolu que ré- „créatif. Ces conférences ont plus d' un point de ressemblance avec „les entretiens du soir de la Réunion des officiers de Parisc' est „une création récente du general Caballos". Op deze wijze zoude men ook de officieren in Indië in de gele genheid kunnen stellen, onderwezen te worden in Indische tactiek, Indische krijgsgeschiedenis, infanterie-ballistiek, militair recht, admi nistratie, Maleische of eene andere Indische taal en militaire paeda- gogie en hun daarna een examen in deze vakken, vooral in hunne practische toepassing, kunnen afnemen. Dit examen moet aanspraak geven op bevordering bij anciënniteit. Het moet afgenomen worden door eene commissie van een groot aan tal officieren, ten einde den invloed van mogelijke sympathieën of antipathieën te verminderen. Verdienste of buitengewone bekwaamheid, op het examen geble ken, mag geene aanleiding tot voorbijgaan van andere bekwame offi cieren geven. Ik ben het niet met den generaal Ambert eens, waar hij zegt: „On examine les candidats et le meilleur obtient la préférence." Een der voornaamste redenen, waarom ik examen zoude wenschen is de omstandigheid dat men daardoor beter gegevens voor de beoor deeling van officieren zoude verkrijgen, dan door de conduitelijsten, die thans dikwijls op eene weinig nauwgezette wijze worden opgemaakt, zoo dat zij geen goeden maatstaf voor bevordering opleveren. Velen oordee- len dit invullen van conduitelijsten een vrij eenvoudig werk. Wan neer er geene aanstoot gevende gebeurtenissen zijn voorgevallen, dan

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 391