- 387 liet programma dezer reizen, die 14 dagen of drie weken duren, wordt door den minister geregeld en heeft gewoonlijk de voornaamste slagvelden in Boheme ten doel. In 1881 werden de kapiteins van den cursus bovendien in de maand Augustus naar het kamp van Bruck gezonden, om de oefe ningen der schietschool bij te wonen. De leeraars zullen zich, door middel van dikwerf vragen, uitwer ken van opgaven, verhandelingen in den cursus en van practische oefeningen overtuigen van de vermeerdering der kundigheden der élèves. De verschillende vakken van onderwijs aan den cursus zijn de volgende Tactiek. vier en een half uur per week. Uithoofde de tactiek het voornaamste vak is, bevat het programma de geheele studie van de tactiek der drie wapens, met voorbeelden ter opheldering uit de krijgsgeschiedenis. Beginselen der Strategie. Yier uren per week. De algemeene grondregels der strategie worden uitgelegd door middel van de geographisehe en militaire studie der oorlogsterrei nen, die het meest voor het Oostenrijksche leger van belang zijn; men wijst bijzonder op het nauwe verband, dat er tusschen strategie en tactiek bestaat. Legerorganisatie. Een en een half uur per week. Hoofddenkbeeld, waarop de wet der Oostenrijksche legerorgani satie berust. Organisatie voor het leger te velde; organisatie in bijzonderheden van eene divisie op voet van oorlog; vergelijkende studie van het Oostenrijksche leger en de andere, voornaamste Europeesche legers. Wapenleer. Twee uren per week. Blanke wapenen, vuurwapenen, materieel der veldartillerie in gebruik in Oostenrijk; algemeen denkbeeld over wapenfabricatie kogelbaan, dracht, iudringingsvermogen der projectielen (zonder wis kunstige bewijzen.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 398