407 opheldering ter algemeene kennis te willen brengen, ten einde duidelijk te doen uitkomen dat eventueele teleurstelling niet aan onbescheidenheid van den schrijver kan worden geweten. Het Memorandum bestaat uit 9 afleveringen, elk een afzonderlijk geheel van ongeveer 1 vel druks vormende. De 1° Aflevering bevat: Materieël en Munitie, de 2<le Organisatie, de 3de Mobilisatie. Deze afleveringen waren reeds geheel uitverkocht bij ontvangst der bestelling' uit Indië; zelfs bleek de oplage iets te klein voor het leger hier te lande, zoodat van de volgende afleveringen de oplage grooter werd genomen: 4° en 5e Afl. Manoeuvres de force. - Batterijschool, enz. 6e en 7e Administratie. 8e Schieten. 9° Taktiek. Deze 6 afleveringen worden alzoo naar Indië verzonden. De prijs be draagt—evens als in Nederland voor officieren 20 ets., voor onderoffi cieren 10 ets per aflevering van 1 vel druks; dus voor 6 afleveringen 1,20, voor officieren. Mochten sedert de bestelling, door verplaatsing als anderszins, enkele officieren hun boekjes niet meer in ontvangst kunnen nemen, dan blijven die exemplaren eenvoudig buiten beschouwing bij de afrekening. F. H. Boogaard. N. B. Ondergeteekende, die eenigen tijd geleden de door den majoor F. H. Boogaard bedoelde ïnteekenlijst bezorgde, verleent ook nu weder gaarne zijne tusschenkomst: 1° aan hen, die alsnog op het Memorandum wenschen in te teekenen; 2« aan anderen, die daarop reeds ingeteekend hebben, maar door de eene of andere omstandigheid de voor hen bestemde afleveringen niet mochten hebben ontvangen. Banjoe Biroe. JL. Swart. 10 April 1886. lc luit.-adjh der artillerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1886 | | pagina 418